Laptoptan gelen cızırtı

burakby35

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar daha yeni aldığım HP AL107NT model notebook'umdan herhangi bir oyuna girdiğim zaman ince bir cızırtı sesi geliyor. Cihazda hard disk yok ve m.2 tipi bir SSD'den de böyle bir ses çıkar mı bilmiyorum. Coil Whine olabilir mi diye düşündüm ama mesela bi oyunda harita yüklenirken ses gidiyor ve harita yüklenir yüklenmez cızırtı sesi gelmeye başlıyor. Çok yüksek bir ses değil sessiz ortamda daha çok fark ediliyor. Ancak donanımsal ve ileride başımı ağrıtabilecek bir sorun mudur onu merak ediyorum. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harita yüklenirken GPU kullanım değerine bakar mısın? Belki yükleme sırasında GPU kullanımı çok azdır, eğer böyle ise CW olabilir. Birde fişi çekip oyunu oyna, batarya voltajı düşük verdiği için ses kesilebilir eğer CW ise.

Adaptörü takmadan ve güç ayarlarını yüksek performans yapmadan denedim. Örnek Dirt 3 oyununda menüdeyken geliyor ses. Çektiğim bir video var size ulaştırabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı