Laptoptan ses gelmiyor

Teamwiwer olur mu?

Hocam bu tür bilgilerinizi burada paylaşmayın. Unutmayın ki burası bir forum. Herkes sorununu o programla onunla bununla iletişime geçerek çözemez. Yüksek ihtimalle ses sürücünüz sıkıntı çıkardı. Aygıt Yöneticisinden ses kontrolcülerinizin sürücü kimliklerini atabilir misiniz?

Teamwiwer olur mu?
Reis biraz araştırma yaptıktan sonra şu çözümü buldum
Benim değildir linki burda:Hoparlörden Ses gelmiyor.Ama kulaklıktan geliyor. - Masaüstü Bilgisayarlar Forumu

Arkadaşlar ufak bir regedit ayarı ile problem çözülüyor.
Alttaki adımları takip edin:

1-BAŞLAT'tan çalıştır'ı tıklayın ve regedit yazarak kayıt defteri düzenleyicisine girin.
2-Sol taraftaki menüyü kullanarak;
Bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\microsoft \Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 'a kadar ilerleyin.
3-Sağ taraftaki pencerede boş bi yere tıklayarak YENİ ardından DİZE DEĞERİ ni tıklayarak satır ekleyin. Satırın ismini wavemapper olarak değiştirip ENTER'a basın. Böylece Adı wavemapper, Türü REG_SZ olan bir satır eklemiş oldunuz. wavemapper ismine çift tıklayın, size değer verisi girmenizi isteyen bir pencere açılacak. Buraya msacm32.drv yazın ve Tamam'ı tıklayın. Eklemiş olduğunuz satırın son hali şöyle olacak:

wavemapper REG_SZ msacm32.drv

4-Kayıt defteri düzenleyicisini kapatın.
5-Bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek olmadığı için arkanıza yaslanın ve videoların keyfini çıkarın.
Kolay gelsin... tabiki arkadaslar bu bir alintidir ve ben denedim kesin cözüm.....

Reis biraz araştırma yaptıktan sonra şu çözümü buldum.
Benim değildir linki burada:Hoparlörden Ses gelmiyor.Ama kulaklıktan geliyor. - Masaüstü Bilgisayarlar Forumu

Arkadaşlar ufak bir regedit ayarı ile problem çözülüyor.
Alttaki adımları takip edin:

1-başlat'tan çalıştır'ı tıklayın ve regedit yazarak kayıt defteri düzenleyicisine girin.
2-sol taraftaki menüyü kullanarak;
Bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\microsoft \windows NT\CurrentVersion\Drivers32'a kadar ilerleyin.
3-sağ taraftaki pencerede boş bir yere tıklayarak yeni ardından dize değerini tıklayarak satır ekleyin. Satırın ismini wavemapper olarak değiştirip Enter'a basın. Böylece adı wavemapper, türü reg_sz olan bir satır eklemiş oldunuz. Wavemapper ismine çift tıklayın, size değer verisi girmenizi isteyen bir pencere açılacak. Buraya msacm32.drv yazın ve Tamam'ı tıklayın. Eklemiş olduğunuz satırın son hali şöyle olacak:

Wavemapper reg_sz msacm32.drv

4-kayıt defteri düzenleyicisini kapatın.
5-bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek olmadığı için arkanıza yaslanın ve videoların keyfini çıkarın.
Kolay gelsin... Tabii ki arkadaşlar bu bir alintidir ve ben denedim kesin cözüm...
__________________.

Olmadı.
Hocam bu tür bilgilerinizi burada paylaşmayın. Unutmayın ki burası bir forum. Herkes sorununu o programla onunla bununla iletişime geçerek çözemez. Yüksek ihtimalle ses sürücünüz sıkıntı çıkardı. Aygıt yöneticisinden ses kontrolcülerinizin sürücü kimliklerini atabilir misiniz?

Yaptım olmadı.
Laptop acılırken hoperlörden cızırtı geliyor.

Olmadı.

Yaptım olmadı.
kanka Hoparlörden Ses gelmiyor.Ama kulaklıktan geliyor. - Masaüstü Bilgisayarlar Forumu bu linkte biraz aşağıya in birisi bir olmayanlar için bir şey daha önermiş
burda;
1614706864291.png

Olmadı.

Yaptım olmadı.
Laptop acılırken hoperlörden cızırtı geliyor.
Reis burdamısın

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı