Laptopu açınca ekran gelmiyor

omercantr1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar laptopu açınca ekran gelmiyor, televizyona bağladım oraya da gelmiyor. BIOS'ta sadece televizyona ekran geliyor ama laptopa gelmiyor.
Bilgisayar böyle olmadan 2dk önce güç seçeneklerinden en yüksek işlemci durumunu 99 yaptım ve ekran kartının Denetim Masası'ndan güç seçeneğini dengeli yaptım. Ekran kartım yanmış mı? Yandıysa bu yüzden yanmış olabilir mi?

Arkadaşlar laptopu açınca ekran gelmiyor, televizyona bağladım oraya da gelmiyor. BIOS'ta sadece televizyona ekran geliyor ama laptopa gelmiyor.
Bilgisayar böyle olmadan 2dk önce güç seçeneklerinden en yüksek işlemci durumunu 99 yaptım ve ekran kartının Denetim Masası'ndan güç seçeneğini dengeli yaptım. Ekran kartım yanmış mı? Yandıysa bu yüzden yanmış olabilir mi?

Tabi ki de işlemciyi tam performans kullanmak için güç harcamasına izin vermişsin ama güç seçeneklerinden voltajı düşürmüşsün. Bu tamamen tüm parçalarına zarar olarak sana geri dönecek. İşlemci, ekran kartı ve tüm mikro bileşenler zarar görmüştür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi ki de işlemciyi tam performans kullanmak için güç harcamasına izin vermişsin ama güç seçeneklerinden voltajı düşürmüşsün. Bu tamamen tüm parçalarına zarar olarak sana geri dönecek. İşlemci, ekran kartı ve tüm mikro bileşenler zarar görmüştür.

Peki ya HDD zarar görmüş müdür?

Peki ya HDD zarar görmüş müdür?

Neyin zarar görüp görmediğini kestirmek zor. Ama şunu söyleyebilirim;
1- Bu duruma ne kadar maruz kaldı.
2- Zarar görmemiş olan parçalar çalışsa bile bir süre sonra bozulacaktır.
3- Tavsiyem hiçbir parçayı başka bir cihazda kullanma, bir daha böyle bir şey de yapma.

Aslında en yüksek işlemci durumunu 99 yapmaktaki amacım Turbo modu kapamaktı. Yanlış bir şey mi yaptım?

Neyin zarar görüp görmediğini kestirmek zor. Ama şunu söyleyebilirim;
1- Bu duruma ne kadar maruz kaldı.
2- Zarar görmemiş olan parçalar çalışsa bile bir süre sonra bozulacaktır.
3- Tavsiyem hiçbir parçayı başka bir cihazda kullanma, bir daha böyle bir şey de yapma.

Bu duruma en fazla 3dk maruz kaldı hocam. Peki neden başka cihazda kullanmamalıyım HDD ne gibi bir zarar verebilir başka bir sisteme takarsam?

Aslında en yüksek işlemci durumunu 99 yapmaktaki amacım Turbo modu kapamaktı. Yanlış bir şey mi yaptım?

Bu duruma en fazla 3dk maruz kaldı hocam. Peki neden başka cihazda kullanmamalıyım HDD ne gibi bir zarar verebilir başka bir sisteme takarsam?
Aslında en yüksek işlemci durumunu 99 yapmaktaki amacım turbo modu kapamaktı. Yanlış birşey mi yaptım?
- Turbo modu kapamak için Güç seçeneklerini dengeli yapman yeterliydi ama sen bunu yaparken işlemciyi de güç almaya zorladın bak arkadaşım işlemci tüm parçaları yöneten bir sistemdir ve zarar görmesi tüm parçaları etkiler. 3dk'da tüm parçalar etkilenir bu yeterli bir süre. Bunun dışında sana bu parçaları başka bir cihazda kullanma dememdeki amaç yeni cihazda da bir sorun açabilecek olacağını düşünmem.

Geri
Yukarı