Çözüldü Laptopu açınca internet gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkaniko

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Siber Güvenlik Uzmanı
Arkadaşlar, sıfır modem aldım kurulumunu yaptım evdeki bütün cihazlar sorunsuz bağlanıyor fakat laptopumu açınca internet aniden kopuyor. Modemin ışıkları sönüyor. Laptop Wi-Fi'ye bağlanmasa bile internet gidiyor. Önceki modemimde bu sorun yoktu lütfen acil yardım eder misiniz? Sorun modem kaynaklı mı iade etmeli miyim?
Modem: TP-Link TD-W9970

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun güç kablosu ile modemin güç kablosu aynı yere mi takılı ? Eğer öyleyse ve sadece laptop açıldığında internet kopuyorsa laptopun güç kablosunda sorun olabilir. Laptop kaynaklı sorun olmayabilir.
Laptopun güç kablosu ile modemin güç kablosu aynı yere mi takılı ? Eğer öyleyse ve sadece laptop açıldığında internet kopuyorsa laptopun güç kablosunda sorun olabilir. Laptop kaynaklı sorun olmayabilir.
Kabloda belki kısa devre vardır diye böyle bir yorumlama yaptım.

Laptopun güç kablosu ile modemin güç kablosu aynı yere mi takılı? Eğer öyleyse ve sadece laptop açıldığında internet kopuyorsa laptopun güç kablosunda sorun olabilir. Laptop kaynaklı sorun olmayabilir.

Kabloda belki kısa devre vardır diye böyle bir yorumlama yaptım.

Hayır farklı odada ikisi de zamanında yine böyle bir sorun yaşadım laptopun içindeki Wi-Fi kartını sökmüştüm USB Wi-Fi kartı takmıştım düzelmişti. Şimdi de USB kartı takar takmaz daha ağa bağlanmadan internet gidiyor.
Arkadaşlar, sıfır modem aldım kurulumunu yaptım evdeki bütün cihazlar sorunsuz bağlanıyor fakat laptopumu açınca internet aniden kopuyor. Modemin ışıkları sönüyor. Laptop Wi-Fi'ye bağlanmasa bile internet gidiyor. Önceki modemimde bu sorun yoktu lütfen acil yardım eder misiniz? Sorun modem kaynaklı mı iade etmeli miyim?
Modem: TP-Link TD-W9970

Arkadaşlar sorunu çözdüm belki bir gün başına gelen arkadaş olur diye yazayım buraya. Ben farklı bir şey beklerken çok enteresan bir sebepten dolayı bu sorunu yaşamış olduğumu tespit ettim. Format denedim işe yaramadı farklı Wi-Fi kartları denedim işe yaramadı. Sorunun şarj adaptöründen kaynaklı olduğu kanısındayım çünkü şarj aleti takılı değilken internet kopmuyor fakat laptopu şarja taktığım an internet gidiyor (daha önceden laptopu şarja taktığımda cızzz diye ince bir ses geliyordu laptoptan) henüz kanıtlayamasam da laptopu şarja taktığımda besleme üzerindeki bobinler kirli bir frekans üretiyor ve bu frekanslar modeminkilerle çakışıyor ve bu sebepten internet kesiliyor. Moderatör arkadaşlar başlığı çözüldü olarak değiştirirlerse sevinirim belki bir gün başkasının da başına gelirse işe yarayabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı