Laptop'u batarya çıkarılmış bir şekilde kullanmak doğru mu?

FURİOUSS

Centipat
Arkadaşlar benim laptop bataryamda problem var. Tam şarj almıyor. Hep %0 oranında ve bunun üzerine bir akşam bataryasını cıkartıp deneyeyim dedım. Bbılgısayar batarya takılı oldugu halınden daha fazla performans vermeye basladı. Normalde ısı sevıyesı 75-80 derecelerde seyreden laptop o gün hıç ısınmamıstı. Bunun uzerıne Technopat sosyalde bır kaç konu daha okudum ve çoğu kişinin boyle bır kullanım tarzı onermedıgını gordum. Bu konuda ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Laptop ve telefon bataryaları benzer mantıkta çalışır. Basitçe anlatmak gerekirse en ideal batarya durumu %40 ile %70 arasındadır. Eğer çok fazla %100 de kullanırsanız bataryanın ömrünü kısaltabilirsiniz. Bu bataryanın içinde + ve - iyonları ile alakalı.

Çok uzun süre öyle kullandım sorun olmadı.
Siz sorun yaşamadınız diye onun sorun yaşamayacağı nereden belli hiç kimse önermiyor laptoplar için pilsiz kullanımı ve laptoplar'ın şarjı dolunca bataryaya gitmiyor enerji adaptörden gelen enerji bilgisayarı çalıştırmak için kullanılıyor ve pil elektrik kesintilerinde dalgalanmalarında vb etkenlerde cihazın zarar görmesini engelliyor.

Ben 4 senedir bataryasız kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. Batarya ani elektrik dalgalanmalarında fayda sağlayabilir.

Son düzenleme:
Siz sorun yaşamadınız diye onun sorun yaşamayacağı nereden belli hiç kimse önermiyor laptoplar için pilsiz kullanımı ve Laptoplar'ın şarjı dolunca bataryaya gitmiyor enerji adaptörden gelen enerji bilgisayarı çalıştırmak için kullanılıyor ve pil elektrik kesintilerinde dalgalanmalarında vb etkenlerde cihazın zarar görmesini engelliyor.

Mesajı yazdığın vakte yazık tartışma istiyorsan yeni konu açabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı