Laptopu fişe takınca fan hızlanması

mete52

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde monster abra a5 v6.1 notebook var. Fişe takılı degilken yük altında 60-65 derece civarı sıcaklık var boşta ise 35-45. Fişe taktığımda sıcaklıklar 5-10 derece artıyor ve fanlar daha da hızlı dönmeye başlıyor. Sizce bu normal mi? Daha önce garantiye gönderdim ama sadece biosu güncelleyip geri yolladılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fişe takılı olmadığında tasarruf açısından bilgisayar performansı düşürebiliyor. Büyük ihtimalle fişe taktığınızda tam performans çalışmaya başlıyor bundan dolayı da ısınıyor. Isınma sonucunda da fan daha hızlı dönmeye başlıyor. Bir sorun göremedim.

Fişe takılı olmadığında tasarruf açısından bilgisayar performansı düşürebiliyor. Büyük ihtimalle fişe taktığınızda tam performans çalışmaya başlıyor bundan dolayı da ısınıyor. Isınma sonucunda da fan daha hızlı dönmeye başlıyor. Bir sorun göremedim.
Aga bide bilgisayarda control center isimli bir uygulama var burda manuel ayarla fan çalışması 60 dereceden sonra başlatılabiliyor bunu yapsam sıkıntı olur mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı