Laptopu harici monitöre bağlayınca hangi ekran kartını kullanır?

Merhabalar. GTX 1050 ve UHD Graphics 630 olan laptopum var. HDMI'ya da HDMI to Display dönüştürücü ile 1080p 144 Hz monitöre bağlarsam hangi ekran kartını kullanır? Yoksa yine masaüstünde Intel oyunlarda NVIDIA'mı kullanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. GTX 1050 ve UHD Graphics 630 olan laptopum var. HDMI'ya da HDMI to Display dönüştürücü ile 1080p 144 Hz monitöre bağlarsam hangi ekran kartını kullanır? Yoksa yine masaüstünde Intel oyunlarda NVIDIA'mı kullanır?

Çıkışa bağlı. Benim laptopumda Type-C'den görüntüyü verince dahili HDMI üzerinden görüntü verilince hariciyi kullanıyor.

Evet bende çift monitör kullanıyorum ekran kartlarım Vega 8 ve Radeon 540X dahili GPU'yu kullanıyor.
Oyun oynayamaz mıyım şimdi? Dahili iyi değil çünkü
Çıkışa bağlı. Benim laptopumda Type-C'den görüntüyü verince dahili HDMI üzerinden görüntü verilince hariciyi kullanıyor.
HDMI üzerinden vereceğim 144 Hz sorunsuz alır mıyım? Birde GTX 1050 mi çalışır bende de?

Oyun oynayamaz mıyım şimdi? Dahili iyi değil çünkü

HDMI üzerinden vereceğim 144 Hz sorunsuz alır mıyım? Bir de GTX 1050 mi çalışır bende de?

Cİhazınızın özelliklerini yazan kısmından bakın. Çıkış yerlerine göre GTX 1050 çalışır. HDMI üzerinden alabilirsiniz tabii ki.

Çift monitör olarak kullanırsanız masaüstünde vs. UHD'yi kullanır. Oyun için yalnızca 2 seçeneğini seçmeniz gerekli bu şekilde tamamen GTX 1050'yi kullanır.

Yukarıdaki arkadaşların da dediği gibi çıkışınıza bağlı olarak değişir. Bende HDMI tarafından bağlarsam onboard GPU'yu, Type-C'den bağlarsam harici ekran kartını kullanıyor. Deneyip bakmanız lazım.
Çift monitör olarak kullanırsanız masaüstünde vs. UHD'yi kullanır. Oyun için yalnızca 2 seçeneğini seçmeniz gerekli bu şekilde tamamen GTX 1050'yi kullanır.

Ekran kartının çıkışını kullanırsa masaüstünde de ekran kartı kullanılır.

Yukarıdaki arkadaşların da dediği gibi çıkışınıza bağlı olarak değişir. Bende HDMI tarafından bağlarsam onboard GPU'yu, Type-C'den bağlarsam harici ekran kartını kullanıyor. Deneyip bakmanız lazım.

Ekran kartının çıkışını kullanırsa masaüstünde de ekran kartı kullanılır.
Denemeden nasıl öğrenebilirim?

Denemeden nasıl öğrenebilirim?

Açıkçası Reddit'ten araştırma yaparsanız bulursunuz diye düşünüyorum çünkü orada bolca bilgi akışı var. Ayrıca laptopun markası neyse o markanın forumuna gidip sorabilirsiniz veya müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı