Laptop'u monte ederken vida numaralarına dikkat etmek önemli mi?

Supernova22

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kardeşim Termal macun sürmek için vidaları açmış. İlk defa açtığı için üzerindeki numaraları fark etmemiş, tüm vidaları çıkardıktan sonra tekrar takmış. Kendisine vida numaralarına göre mi taktın dediğimde rastgele taktığını söyledi. Sorum şu; 1, 2, 3, 4 olarak sıralanmış numaralar ters şekilde takılsa yani 4 numaralı vida yerine 2 numaralı vida takılmışsa ve 4 numaraya da 2 takılmışsa; kısaca yerleri değişmiş olsa sorun olur mu? 3 gün önce yapmış bunu, laptop sorunsuz çalışıyor.

IMG_20210501_170652.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten farklı vida kendini belli eder. Çoğu aynı olur. Dikkatli bir şekilde takın. Macunu güzel yayın. Fanı da güzel bir şekilde temizleyin.

Vidaların hepsi aynı olduğu için yerleri değiştiyse de pek bir problem olacağını sanmıyorum. Tahminimce o sıralama termal macunun düzgün yayılması içindir.

Zaten farklı vida kendini belli eder. Çoğu aynı olur. Dikkatli bir şekilde takın. Macunu güzel yayın. Fanı da güzel bir şekilde temizleyin.

Bende numara yok parlaklığa göre numaralıyorum ona göre takıyorum.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Fanı temizlendi 9 yıllık bir PC ilk defa temizlendi 😁 son olarak bazı videolarda gördüm vidayı sıkarken tersten başlayarak vidalıyorlar bunun bir anlamı var mı yani açarken 1'den başlayıp kapatırken de 4'ten mi başlanması gerekiyor yoksa sıra fark etmiyor mu?

Mantığı var hocam. Dengeli olması yapılır. Kademeli olarak sıkılır.

Mantığı var hocam. Dengeli olması yapılır. Kademeli olarak sıkılır.
Kardeşime sordum macun dan sonra çapraz şekilde vidalamış resimde gördüğünüz şekilde vida sıraları 1,3,2,4 şekilde gidiyor oda tabaka kayma yapmasın diye çapraz şekilde vidalamış.
Resimdeki vidalar aynı gibi.

Bu arada macunu güzelce yayın ve fanları temizleyin.

Geri montaj işlemini yaparken fanın güç bağlantısını yapmayı unutmayın.
Macun sürerken nokta kadar sürmüş kredi kartının ucuyla etrafına yaymış. Fanları temizlenmiş hocam sağolun 😊

Kardeşime sordum macun dan sonra çapraz şekilde vidalamış resimde gördüğünüz şekilde vida sıraları 1,3,2,4 şekilde gidiyor oda tabaka kayma yapmasın diye çapraz şekilde vidalamış.

Macun sürerken nokta kadar sürmüş kredi kartının ucuyla etrafına yaymış. Fanları temizlenmiş hocam sağolun 😊

Güzel iş yapmış ama şu fana el atsın tozdan sinirim bozuldu :D.

Geri
Yukarı