Laptopu şarjda kullanmak zarar verir mi?

Dodo1903

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Star Destroyer
Merhabalar laptopu her zaman şarjda kullanmak şarja zarar verir mi? Ömrümü kısaltır mı yani? Ben geçen sene HP Pavilion almıştım ve sürekli şarjda kullanırdım, hiç çıkarmazdım. Ve bir baktım ki pil sağlığı %86 olmuş. Forumda zarar vermez gibi mesajlar okudum ama kesinlik olsun diye bu konuyu açıyorum.

Merhaba, forumda daha önceden açılmış başka bir konudan alıntılıyorum. Şarj %100 olduğunda laptoplar enerjiyi adaptörden alır yani bataryayı kullanmaz. Zararlı değildir.

Merhabalar laptopu her zaman şarjda kullanmak şarja zarar verir mi? Ömrümü kısaltır mı yani? Ben geçen sene HP Pavilion almıştım ve sürekli şarjda kullanırdım, hiç çıkarmazdım. Ve bir baktım ki pil sağlığı %86 olmuş. Forumda zarar vermez gibi mesajlar okudum ama kesinlik olsun diye bu konuyu açıyorum.

Ben de HP laptop kullanıyorum batarya ömrü hakkında bilgim yok ama 3 senedir şarjda kullanıyorum sıkıntı çıkmadı.

Merhaba, forumda daha önceden açılmış başka bir konudan alıntılıyorum. Şarj %100 olduğunda laptoplar enerjiyi adaptörden alır yani bataryayı kullanmaz. Zararlı değildir.
Benim laptop 3 aylık ve açık halde şarj ederken %99'da kalıyor, ondan sonra çeksem mi şarjdan yoksa şarjdayken oynamaya devam mı etsem karar veremiyorum. Hangisi daha sağlıklı olur bende?

Ben 3 yıldır bataryayı doldurup rafa koyuyorum. Kablo takıp bataryasız kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım

Laptopu güç bağlantısından çektikten sonra nasıl bir verim alınması bekleniyor onu anlamadım
tablet e dönüyor güç bağlantısından çekince bir verim alamasın ki

Yeni konular

Geri
Yukarı