Çözüldü Laptopu şarjdan çekince ekran parlaklığı azalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xavaxava

Decapat
Daha fazla  
Laptop'u şarjdan çekince ekran parlaklığı azalıyor nasıl çözebilirim bu sorunu. Windows 10 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de oluyor o özellikle karanlık siyah ağırlıklı bir sayfayı açtığımda internette vs parlaklık iyice düşüyor. Sayfa zaten karanlık bide parlaklık düşüyor iyice görülmez oluyor. Beyaz ağırlıklı bir sayfa açtığımda ise parlaklık düzeliyor o zaman da fazla parlak geliyor falan. Laptop: Asus Tuf FX706LI-HX175.

Laptop'u şarjdan çekince ekran parlaklığı azalıyor nasıl çözebilirim bu sorunu. Windows 10 kullanıyorum.
Bunu ben de yaşıyorum, geçenlerde pil simgesinin gözükmemesi sorunu yaşarken denk geldiğim bir çözüm bunu da değiştirdi lakin o zaman da pil simgesi gözükmüyor. Eğer parlaklık tam olduğu halde bu sorun yaşanıyorsa aşağıdaki adımlarla çözebilirsiniz:

Arama çubuğuna "aygıt yöneticisi" yazın ve aygıt yöneticisini açın. Ardından piller kısmından "Microsoft ACPI Uyumlu Yönetim Pili' ne" çift tıklayın ardından gelen ekranda sürücü sekmesinden "Cihazı Devre Dışı Bırak" deyin ve uyarıyı evet diyerek onaylayın. Parlaklık artacak lakin pil simgesi gözükmeyecek. Aynı yerden "Cihazı Etkinleştir" diyerek işlemi geri alabilirsiniz.

Sorun çözüldü.

Ayarlar > sistem > pil > "pil tasarrufu esnasında düşük ekran parlaklığı" yazan yeri kapatın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun farklı olabilir bende biraz önce oldu arkadaşın dediği gibi yaptım fakat işe yaramadı.
Çözüm: Windows başlat menüsüne sağ tıkla>aygıt yöneticisi>görüntü bağdaştırıcısı>hangi ekran kartını kullanıyorsan onu devre dışı bırak ve tekrar devreye sok.
(Umarım ekranın gitmez bende gitmedi :) )

Yeni konular

Geri
Yukarı