Laptopu söktükten sonra sıcaklık arttı

TimurcanK.

Hectopat
Ben merak edip laptopun içini açmıştım (ne gerek vardıysa :D) .1 fanın vidalarını falan söküp açmıştım galiba o fan GPU fanıydı ve büyük ihtimalle termal macun havayla etkileşime girince mi bilmiyorum kurumuş olabilir. Sıcaklık maksimum 79 iken 90'lara çıkıyor şimdi. Termal macunu değiştirmem gerekir mi? Önemli midir ve sizce macun ile mi alakalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Termal macun havayla direk o an etkileşime geçmez. Bence fan veya fan bağlantısı ile oynadın sanırım sen. Fan ve bağlantılarını ayrıca soğutma boruları var onları bir kontrol et istersen. Birini yerinden oynattın gibi bence.
Termal macun havayla direk o an etkileşime geçmez. Bence fan veya fan bağlantısı ile oynadın sanırım sen. Fan ve bağlantılarını ayrıca soğutma boruları var onları bir kontrol et istersen. Birini yerinden oynattın gibi bence.

Çözüm
Benim cihaz 3 aylık. Benim kadar böyle ekran cihazı devamlı söküp takan yoktur herhalde. Ne ısınma nede başka sorun yaşadım. Sadece vida yeri çatlattım. :)
Her açtığımda cihaz tozlanıyor güzelce gözlük beziyle parlatıp kapatıyorum kapağını. Garanti etiketi de var onunda yöntemini buldum. :) Cihazı açtığımda 3 kere garantiye gönderdim garanti dışı da olamadı. Uzman kişiyseniz sorun olmuyor. Ufak yerin de çatlaması kasanın ve tamirini yapınca göz önünde bulundurmuyorlar. Söylediğim halde garanti dışı bırakmadılar. Kasada sorun yok devam edin dediler. :) Kasanın değiştirmesini de istemiştim. Ben yaptım neyse vereceğim dedim adamlar bir şey yok deyip yolluyorlar.

Benim cihaz 3 aylık. Benim kadar böyle ekran cihazı devamlı söküp takan yoktur herhalde. Ne ısınma nede başka sorun yaşadım. Sadece vida yeri çatlattım. :)
Her açtığımda cihaz tozlanıyor güzelce gözlük beziyle parlatıp kapatıyorum kapağını. Garanti etiketi de var onunda yöntemini buldum. :) Cihazı açtığımda 3 kere garantiye gönderdim garanti dışı da olamadı. Uzman kişiyseniz sorun olmuyor. Ufak yerin de çatlaması kasanın ve tamirini yapınca göz önünde bulundurmuyorlar. Söylediğim halde garanti dışı bırakmadılar. Kasada sorun yok devam edin dediler. :) Kasanın değiştirmesini de istemiştim. Ben yaptım neyse vereceğim dedim adamlar bir şey yok deyip yolluyorlar.
bende anlayamadım. Araştırma yaptığımda herkes 70 derecelerde 50-60 derecelerde gezerken benim 92 . Normalde garantiye yollamıştım sistemden dolayıymış bi baktım 79 derece maximum her şey güzeldi . Bir gün kasayı açtım kapadım sıcaklıklar aynıydı 1-2 gün sonra 90 larda gezmeye başladı. 79 dereceydi maximum ama ben onunda fazla olduğunu düşünüyorum. Çünkü kullananlar çok daha düşük derecelerde oynuyorlar. Siz neyi tavsiye edersiniz ? Zaten bilgisayarcıma göstereceğim ama önerilerinizi merak ediyorum.
Ve garanti etiketi işini nasıl hallettiniz. Ben şey olarak düşünüyorum. Kendi servisi var burda temizletince tekrar etiket koyuyorlar. Öyle bir çözüm olabilir mi? Zaten garantisi bitti büyük ihtimalle
2018 şubat - mart arası aldım ama garanti bitiş bu ay idi. Sizce neden?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı