Laptopu Tv'ye bağlama.

eren6789

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Hangi birini anlatayım?
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi laptopumu Tv'ye bağlamaya çalışıyorum ancak beceremedim. Tv'yi sizlere söyleyeyim.
Lg Flatron M227WD marka ekran var.
Bir adet HDMI kablosu aldım laptopa ve ekranın arkasındaki HDMI girişine bağladım. Ekran ayarlarından yapmayı denedim ancak olmadı görüntü gelmedi yani karıncalı bir görüntü var.
İkinci seçenek olarak bilgisayardan Win tuşu ve P tuşuna basıp ekranı genişlet ya da ekranı çoğalt diyerek görüntüyü ekrana vermeyi denedim ancak yine olmuyor ekran yine karıncalı hiçbir aktivite olmuyor.
Uydu kablosunu bağlamadım nasıl olsa ihtiyaç yok tv izlemeyeceğim görüntüyü aktarıp oyun oynayacağım için.
Laptop da 1 adet ekran da 2 adet HDMI girişi var. Ekrandaki girişleri değiştiriyorum yine fayda etmiyor. Ayarlardan HDMI kısmına Pc ve diğer seçenekleri girerek deniyorum yinede olmuyor.
Kumanda üzerindeki PC/TV tuşuna basarak geçiş yapmayı deniyorum RGB ve DVI olarak açıyor sonrasında tv ye geri dönüyor. Sürekli karıncalı yani.
Acaba nedendir başka ne yapmam gerekiyor. İlginiz için teşekkürler iyi günler.

Aslında PC tuşundan olması lazım bende bağlıyorum. Bir sıkıntı çıkmıyor kabloda sorun olmasın.
Hocam kumanda dan ekran ayarına girdim ve oradaki her seçeneğe bile PC yaptım :) Hangisi tutarsa gibisinden. Ama yine de olmuyor. Kumanda dan pc/tv tuşuna bastığımda önce RGB yazıyor sağ üstte ve altta sinyal kablonuzu kontrol edin yazarak kapkara bir ekran geliyor. Sonra yine aynı tuşa basıyorum bu sefer sağ üstte DVI yazıyor ve altta yine sinyal kablonuzu kontrol edin yazıyor. Bir kez daha basarsam pc/tv tuşuna bu sefer tv kısmına geliyor ve ekran karıncalanıyor haliyle uydu kablosu bağlı değil. Kabloda sorun olduğunu pek sanmıyorum açıkcası. Öyleyse eğer gidip değiştirmem gerekicek.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim sorun çözüldü. Bir sorum daha olacak sizlere. Battlefield 4 multiplayer olarak oynuyoruz. Laptop da oynarken son zamanlarda çok düşük fps almaya başladım. Acaba ekranı bağladıktan sonra oyuna girdiğimde aldığım fps yükselir mi? Ekran 18inc.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim sorun çözüldü. Bir sorum daha olacak sizlere. Battlefield 4 multiplayer olarak oynuyoruz. Laptop da oynarken son zamanlarda çok düşük fps almaya başladım. Acaba ekranı bağladıktan sonra oyuna girdiğimde aldığım fps yükselir mi? Ekran 18inc.
Çözünürlük azalmadığı sürece hiçbir değişiklik olmaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı