Laptop'um prize takılı ancak dolmuyor

Arkadaşlar bataryayı çıkartıp kullansam zararı olur mu? Yoksa takılı durması mı zararlı olur?
Btf3 oynarken prize takılı oynuyorum genelde.

Merhaba,

Makinayı kapat.
Fişi çek.
Pili çıkart.
Fişi tak.
Makinayı aç.
Device managerdan battery (pil) altındaki tüm microsoftlu girişleri kaldır. (korkma sistem açılırken otomatik yükleniyor)
Makinayı kapat.
Fişi çıkart.
Pili tak.
Fişi tak.
Makinayı çalıştır.

Selamlar

Aygıt yönticisindeki battery (pil) altındaki tüm microsoftlu girişleri nasıl kaldırabilirim. Kaldırmadan kullansam sorun olur mu?

Takılmaman gereken bir konu arkadaşım. 1 hafta önce aldığım dizüstü bilgisayarda da şu an "%95 (prize takılı, dolmuyor)" uyarısını alıyorum bende.

Pili tamamen boşalttıktan sonra dolmaya başladı. Ben alalı saten 40 gün falan oldu. Verdiğiniz bilgiler için sağolun arkadaşlar.

Bende de Acer laptop vardı 2-3 ay önce almıştım, her zaman prizde takılı olurdu pil ömrünü yükseltir kafası, bir gün bi baktım %98 kullanılabilir prize takılı şarj olmuyor yazıyordu.Ben bilgisayara bir şey olacak diye korktum servise göndersem çok uzun beklerdi, bende bir yerde koruma olabilir diye bir şey duydum bilgisayarı 10 dakika prizden çıkardım ,beklerken böyle yazılar okudum.Sonra aklıma Acer Power Management geldi hemen onu açıp prizi taktım tabi pil %85 %90'lara düşmüştü şarj oluyor yazdı ve böyle bitti.

Benim dizüstü bilgisayarımı alalı 1 sene oldu. Sürekli takılı halde kullanıyorum. Pil ömrünü bitiridiğinin farkındayım ama elektirik dalgalanmasından bilgisayarın zarar görmesi daha kötü.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı