Laptopun arkasına elleyince ekranında siyah çizgiler oluşuyor

batflleck

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
1050
Merhaba arkadaşlar, görseldeki yere biraz hafif parmakla dokununca ekran görsel-1'deki gibi oluyor. Normal kullanımda çok olmuyor ama diyelim yanlışlıkla laptopun orasına elinle bastırınca gidiyor ekran. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor. Donanımsal olan bir şey nasıl oluyor da kapatıp açınca düzeliyor anlayamadım bilen, deneyimleyen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
casper c900
ARKADAŞLAR BAŞLIK DÜZELTME YAPTIĞIMDAN DOLAYI DEĞİŞMİŞ ARKA DEĞİL ÖN KISIMDA ELİM ÇARPTIĞINDA OLUYOR.
Ekran:

1653303480087.png

Dokunulan yer;

1653303529627.png

Arka kapağı açınca denk gelen yer (beyaz ile işaretledim);

1653303597128.png

Son düzenleme:
RAM yerinden oynuyordur. Çok belli zaten, ekran gelmeme sorunlarının çoğu da RAM yüzünden olur.
Stajda olduğum için akşam eve gittiğimde çıkarıp takacağım.
Cihazınızın RAM slotlarını kontrol edin. Sorunun RAM kaynaklı olmadığını kontrol ediniz.
Cihazınızın ekranı düşmeye veya çarpmaya dayalı bir hasar görmüş ise bu sorun ortaya çıkabilir.
Cihazınızın ekranı veya RAM'lerin değişmesi gerekebilir.
Sağlıcakla kalın.
Harici olarak bağladığım ekranda aynı şekilde gidiyor. Bunu RAM'den dolayı diyebilir ?

Cihazınızın RAM slotlarını kontrol edin. Sorunun RAM kaynaklı olmadığını kontrol ediniz.
Cihazınızın ekranı düşmeye veya çarpmaya dayalı bir hasar görmüş ise bu sorun ortaya çıkabilir.
Cihazınızın ekranı veya RAM'lerin değişmesi gerekebilir.
Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı