Laptopun harici ekran kartı oyunlarda kullanılmıyor

Efe Karaer

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yaklaşık 5-6 aydır sorun devam ediyor. Hiçbir türlü devreye sokamadım. Grafik ayarlarından oyunu seçip seçiyorum fakat gene olmuyor. Tek bir tane oyunda değil eskiden oynadığım oyunlarda da bu sorun ortaya çıktı.

1660399531848.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden çok rahatlıkla 100-150 FPS oynadığım oyunlarda 30 FPS görüyorum. Sürücüler güncel.

AMD'nin ikincil ekran kartlarinda genelde sorun oluyor. Guncel olan driverlarinizi DDU ile tamamen kaldirip tekrardan en guncel versiyonu indirin. FPS dediginiz gibi düşük ise eski sürüm yazılımları indirip deneyebilirsiniz. Bu arada işlemci ve ekran karti modeliniz nedir?

Hocam dediğiniz şeyi DDU ile ekran kartı kaldırdım, geri yükledim fakat sorun hala devam etti.
Format attım sorun hala düzelmedi. Sorunu çözebilen kimse çıkmadı araştırıyorum bulamıyorum çözüm. AMD Radeon R5 M330 İntel Graphics 620

Hocam dediğiniz şeyi DDU ile ekran kartı kaldırdım, geri yükledim fakat sorun hala devam etti.
Format attım sorun hala düzelmedi. Sorunu çözebilen kimse çıkmadı araştırıyorum bulamıyorum çözüm. AMD Radeon R5 M330 İntel Graphics 620
Hocam, BIOS'u kurcalayın. Mesela benim BIOS'umda dahili ekran kartı öncelik durumu diye bir ayar var. iGPU ile alakalı bir ayar arayın, kurcalayın deneyin.

Format attım sorun hala düzelmedi. Sorunu çözebilen kimse çıkmadı araştırıyorum bulamıyorum çözüm. AMD Radeon R5 M330 Intel Graphics 620.

Benzer bir durumu ben de yaşadım. Lenovo marka laptopumda Radeon 530 markalı ikincil ekran kartım çalışmıyordu ve bu sorunla alakali en az 20-30 adet konu vardı. Klasik driver guncelleme vs. dışında yabancı forumlarda iki çözüm gördüm. İlki BIOS Update etmekti. İkincisi ise Windows 10 yerine Windows 8 veya 8.1 kullanmaktı. İki öneriyi de yaptim ve sonunda durumu çözebildim. Sizin için geçerli bir çözüm olur mu bilmem ama Windows değiştirmek denenebilir.
Ekstra olarak Windows 8.1'e geçtikten sonra en güncel driverda sorun olmuştu ondan biraz eski sürümü yükleyince sorunum düzelmişti.

Son düzenleme:
Benzer bir durumu ben de yaşadım. Lenovo marka laptopumda Radeon 530 markalı ikincil ekran kartım çalışmıyordu ve bu sorunla alakali en az 20-30 adet konu vardı. Klasik driver guncelleme vs. dışında yabancı forumlarda iki çözüm gördüm. İlki BIOS Update etmekti. İkincisi ise Windows 10 yerine Windows 8 veya 8.1 kullanmaktı. İki öneriyi de yaptim ve sonunda durumu çözebildim. Sizin için geçerli bir çözüm olur mu bilmem ama Windows değiştirmek denenebilir.
Ekstra olarak Windows 8.1'e geçtikten sonra en güncel driverda sorun olmuştu ondan biraz eski sürümü yükleyince sorunum düzelmişti.
BIOS'u mu güncellemem gerekicek, gerekirse nasıl güncelleyeceğim?

BIOS'u mu güncellemem gerekicek, gerekirse nasıl güncelleyeceğim?
Hocam buradan bakın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı