Laptopun her köşesinde bulunan kauçuklar yüksekte tutar mı?

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese selam. Laptop kullanıcısıyım ve herkesin de olduğu gibi fanın tozlanmasından korkuyorum. Önceden bilgisayarı bir ek masaya koyuyordum ( bardaklığı olan vs şu 15-20 TL"ye satılanlardan ) şimdi direkt olarak kendi masamın üstüne koydum ama aklıma t akılan bir soru var hatta forumda görmüştüm çoğu kişi öyle diyor. Bilgisayarın altında ki her köşesinde olan o 4 tane kauçuk masada yüksek durmasını sağlıyor mu fanların tozlanmaması için? Cevaplarınızı bekliyorum. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o ayaklar tozlanmaması için değil hava akışının oluşabilmesi için var. Toz, nerenin üzerine koyarsanız koyun girer cihazın içine. Çok problemse sizin için ayda bir içini açar temizlersiniz birikmeden.

Fanların tozlanmasından ziyade laptopunuzun iyi hava alması gerek. Bunun için en kötüsü arka kısmını masadan 2 3 cm yüksek tutacak şekilde desteklerle yükseltmelisiniz. İster bunu özel laptop standlarıyla yapın ister iki tarafına kalemtraş vs koyarak. Tozdan korkmayın zira her türlü toz alacak :) Düzenli temizlik ve bakım her şeyin çözümü.

Fanların tozlanmasından ziyade laptopunuzun iyi hava alması gerek. Bunun için en kötüsü arka kısmını masadan 2 3 cm yüksek tutacak şekilde desteklerle yükseltmelisiniz. İster bunu özel laptop standlarıyla yapın ister iki tarafına kalemtraş vs koyarak. Tozdan korkmayın zira her türlü toz alacak :) Düzenli temizlik ve bakım her şeyin çözümü.
Doğrudur, teşekkür ederim.

1643093573569.png

Yeni konular

Geri
Yukarı