Laptopun hoparlörü bozuldu

EROKAPTAN

Hectopat
Daha fazla  
Laptopu 2 gün önce içini açıp fanı temizledim ve termal macun değişikliği yaptım. Bugün ise laptopun hoparlörün birinden normal ama diğerinden çok kısık bir ses geliyor. Ne olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monte ederken hoparlör kablosunu takmamış olabilirsiniz, tabii hoparlörlerin ikisi tek kabloya bağlı değilse.
En kötü ihtimalle hoparlörün kablosuna bir zarar vermiş ve tellerden birkaçını koparmışsınızdır.

Monte ederken hoparlör kablosunu takmamış olabilirsiniz, tabii hoparlörlerin ikisi tek kabloya bağlı değilse.
En kötü ihtimalle hoparlörün kablosuna bir zarar vermiş ve tellerden birkaçını koparmışsınızdır.

Taktım ama şimdi PC'yi sallayınca tek bir yerden çok az bir ses geliyor sanki içinde bir şey varmış gibi ama çıkık olsa ses az gelmezki.

Taktım ama şimdi PC'yi sallayınca tek bir yerden çok az bir ses geliyor sanki içinde bir şey varmış gibi ama çıkık olsa ses az gelmez ki.
Dediğim gibi kablonun tellerinde kopukluk olduğu zaman yetersiz enerji gittiğinden ses az gelebilir. İçinde bir şey olduğundan şüpheleniyorsanız bir vakumlamayı deneyebilirsiniz.

Bunun dışında tekrar kontrol etmekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı