Laptopun ışığı yanıyor ama çalışmıyor

kaan kaan

Hectopat
Arkadaşlar laptopun ışığı yanıyor ama çalışmıyor. Birkaç gün önce dikkatli bir şekilde fan temizliği ve termal macunu yeniledim bir hafta oldu en azından. Dün akşam tuştan kapattım ve bugün açılmıyor. Hardiski ve RAM'leri çıkarıp açmayı denedim gene açılmadı. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Tuştan kapatmanın doğru olmadığını biliyorum ama olan oldu lütfen buna göre yorum yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki BIOS'a girmeyi denedin mi?
Hiç bir tepki yoktu fan dahil dönmüyordu. Sök tak kontrol et derken şokladım ve açıldı şuanlık bir sorun gözükmüyor.
Peki BIOS'a girmeyi denedin mi?
Dostum bugün tekrar aynı sorunla karşılaştım. Ama işin garip yanı şu power tuşunun yanında bulunan seş açma kapama ve play vs dokunmatik olan tuşlara power basılıyken elim o tuşlara değdi ve açıldı. Power düğmesi arızalı değil test ettim. Böyle bir sorunla karşılaşılabilir o yüzden sorum şu. Donanımsal yada yazılımsal ne olabilir .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı