Çözüldü Laptopun kapağını kapatınca internet yavaşlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

abc_123

Kilopat
Katılım
12 Mayıs 2016
Mesajlar
139
Laptopuma monitör bağladım ve laptopun kapağını kapatıp monitöre geçince laptopun internet hızı 55 Mbps'den 5 Mbps'ye düşüyor. Kapağı açınca ise hız tekrardan 55'e yükseliyor. Çok ilginç bir sorun, sanırım güç seçenekleriyle ilgili. Yardımcı olabilir misiniz?

Güncelleme: Laptopların wifi antenleri ekranın kenarından geçiyormuş, kapağı kapatınca da yönleri değişiyormuş. Wifi hızının düşmemesi için ya kapağı kapatmayın ya da alttan bir şeyle laptopu dikey pozisyonda destekleyin diyorlar. Ben kapağı kapatmadan yalnızca ikinci ekran moduna geçerek görüntüyü yalnızca monitörden alıp kullanıyorum, internetin hızı düzeldi sorun yok. Türkçe arattığımda hiçbir post bulamadım, benim gibi aynı sorunu yaşayan olursa belki bu konu yardımcı olur.
 
Son düzenleme:
KS
KS
A

abc_123

Kilopat
Katılım
12 Mayıs 2016
Mesajlar
139
Kapağını kapatınca bilgisayar uyku moduna geçiyor. Sistemden her şeyi kısarak maksimum güç tasarufuna alıyor kendini. Yani bunu nasıl bilmediğinizi anlamadım.
Bilgisayar uyku moduna geçmiyor, uyku moduna geçse bilgisayarı nasıl kullanayım? Uyku modu ayarını ayrıca yaptım zaten. Laptopun ekranını kapatıp ikinci ekranda yani monitörde kullanıyorum, kullanımda hiçbir sorun yok tek sorun wifi sinyalinin düşüşü. Bunu nasıl anlamadığınızı da ben anlamadım.

Güncelleme: Sorunu Türkçe arattığımda bir çözüm bulamadım ancak İngilizce arattığımda yabancı sitelerde sorunu ve çözümünü sanırım buldum. Laptopların wifi antenleri ekranın kenarından geçiyormuş, kapağı kapatınca da yönleri değişiyormuş. Wifi hızının düşmemesi için ya kapağı kapatmayın ya da alttan bir şeyle laptopu dikey pozisyonda destekleyin diyorlar. Başka bir çözüm var mı ?
 

tErminal

Zeptopat
Katılım
20 Ocak 2022
Mesajlar
6
Bilgisayar uyku moduna geçmiyor, uyku moduna geçse bilgisayarı nasıl kullanayım? Uyku modu ayarını ayrıca yaptım zaten. Laptopun ekranını kapatıp ikinci ekranda yani monitörde kullanıyorum, kullanımda hiçbir sorun yok tek sorun Wi-Fi sinyalinin düşüşü. Bunu nasıl anlamadığınızı da ben anlamadım.

Güncelleme: Sorunu Türkçe arattığımda bir çözüm bulamadım ancak İngilizce arattığımda yabancı sitelerde sorunu ve çözümünü sanırım buldum. Laptopların Wi-Fi antenleri ekranın kenarından geçiyormuş, kapağı kapatınca da yönleri değişiyormuş. Wi-Fi hızının düşmemesi için ya kapağı kapatmayın ya da alttan bir şeyle laptopu dikey pozisyonda destekleyin diyorlar. Başka bir çözüm var mı?

Yok galiba Ethernet desem sence benim bunu düşünemediğimi mi düşündün dersin. Bilgisayarı kapatmamayı zaten kendin bulmuşsun.
 
KS
KS
A

abc_123

Kilopat
Katılım
12 Mayıs 2016
Mesajlar
139
Antenler kapağın en üst kısmında. Dik tutmak işe yarayabilir.
Aynen hocam. Dediğim gibi antenlerin pozisyonu değişiyormuş kapağı kapatınca, çözüm ise ya kapağı kapatmadan yalnızca ikinci ekran moduna geçip monitörü kullanmak ya da dediğiniz gibi dik tutmak. Başka bir çözüm bulamadım. Dediğim ilk çözümü uyguladım şu an ve sorun çözüldü, tabi kapağı kapatıp dik tutmadan standart konumda uygulanabilecek bir çözüm varsa uygulamak isterim.
 
Yukarı