Çözüldü Laptop'un OEM ürün anahtarı nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Madriyarkal

Hectopat
Daha fazla  
Ben geçen sene laptopuma SSD taktım ve Windows 10 Pro kurup crackledim. Normalde OEM ürün anahtarı vardı Windows 10 Home ama OEM olduğu için şu an anahtarımı bulamıyorum. Bulmamın bir yolu var mıdır? BIOS'a kaydoluyormuş diye biliyorum. Format atıp Windows 10 Home kurarsam etkinleşir mi, ürün anahtarım BIOS'ta duruyor mudur, yoksa silinmiş midir?

Çözüm
Zaten bu bilgisayarındı. Acaba crackli anahtarı mı gösterdi?

Orijinal Windows 10 kullanırken sisteme herhangi bir Microsoft hesabı bağladıysanız, o Microsoft hesabını sizin Windows 10 anahtarınız ile birbirine bağlıyor bu arada, o hesapla oturum açsanız dahi kurulumu yaparken, yine orijinal olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Ben geçen sene laptopuma SSD taktım ve Windows 10 Pro kurup crackledim. Normalde OEM ürün anahtarı vardı Windows 10 Home ama OEM olduğu için şu an anahtarımı bulamıyorum. Bulmamın bir yolu var mıdır? BIOS'a kaydoluyormuş diye biliyorum. Format atıp Windows 10 Home kurarsam etkinleşir mi, ürün anahtarım BIOS'ta duruyor mudur, yoksa silinmiş midir?

OEM lisansı öğrenemezsiniz, sadece Retail lisansı öğrenebilirsiniz, OEM lisans BIOS'a gömülüdür.

Home ise otomatik BIOS'tan anahtarı alır, bende alıyor hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi, gönderdiğim rehberdeki program ile görebilirsiniz.
Tam bilmiyorum Retail ve OEM arasındaki farkları ama ürün anahtarını programa ihtiyaç duymadan da alabiliyoruz zaten; bilmiyorum siz daha bilgilisinizdir benden ama ben ne zaman format atacak olsam her defasında bu şekilde ürün anahtarımı not ediyorum ne olur ne olmaz diye.
Komut istemcisini yönetici olarak başlatıp bunu yapıştırın:

powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

Yanlış bilgi, gönderdiğim rehberdeki program ile görebilirsiniz.

Emin misiniz? Bu rehberi eskiden uyguladım ve BIOS'ta bulunan Windows 10 Home Single Language lisansımı algılamadı. Neye dayanarak söylüyorsunuz, programı siz mi yaptınız?

Emin misiniz? Bu rehberi eskiden uyguladım ve BIOS'ta bulunan Windows 10 Home Single Language lisansımı algılamadı. Neye dayanarak söylüyorsunuz, programı siz mi yaptınız?
Programı ben yapmadım elbette. O zaman sizdeydi sanırım problem ya da programda. Güncel program şu an gayet düzgün bir şekilde çalışıyor. Konu sahibinin denemesi en iyisi bence.

Hocam uygulaması var buyurun:

Size vbs yeterli olacaktır. OEM Key'iniz varsa gösterir ayrıca tek tıkla kullanabilirsiniz, çok basit.

Bu attığınız vbs dosyası ile denedim, çıkan kodu etkinleştirme kısmına yazdığımda çalışmadı hatası veriyor. Şu an Windows 10 Pro kurulu, benim orijinal anahtarım Home'du, bu yüzden çalışmadı hatası almış olabilir miyim?

Programı ben yapmadım elbette. O zaman sizdeydi sanırım problem ya da programda. Güncel program şu an gayet düzgün bir şekilde çalışıyor.

Hayır, sorunsuz bir şekilde falan da çalışmıyor. Lafımı üstelemeyin. Cihaz üreticisi dahil söylüyor OEM anahtarları öğrenemezsiniz diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı