Çözüldü Laptop'un OEM ürün anahtarı nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Madriyarkal

Hectopat
Daha fazla  
Ben geçen sene laptopuma SSD taktım ve Windows 10 Pro kurup crackledim. Normalde OEM ürün anahtarı vardı Windows 10 Home ama OEM olduğu için şu an anahtarımı bulamıyorum. Bulmamın bir yolu var mıdır? BIOS'a kaydoluyormuş diye biliyorum. Format atıp Windows 10 Home kurarsam etkinleşir mi, ürün anahtarım BIOS'ta duruyor mudur, yoksa silinmiş midir?

Çözüm
Zaten bu bilgisayarındı. Acaba crackli anahtarı mı gösterdi?

Orijinal Windows 10 kullanırken sisteme herhangi bir Microsoft hesabı bağladıysanız, o Microsoft hesabını sizin Windows 10 anahtarınız ile birbirine bağlıyor bu arada, o hesapla oturum açsanız dahi kurulumu yaparken, yine orijinal olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bu attığınız vbs dosyası ile denedim, çıkan kodu etkinleştirme kısmına yazdığımda çalışmadı hatası veriyor. Şu an Windows 10 Pro kurulu, benim orijinal anahtarım Home'du, bu yüzden çalışmadı hatası almış olabilir miyim?
OEM Key'i mi denediniz? OEM Keyi'i denediyseniz onlar sadece bir anakkarta yazılır başka yani bilgisayarda kullanamazsınız.

Son düzenleme:
Zaten bu bilgisayarındı. Acaba crackli anahtarı mı gösterdi?

Orijinal Windows 10 kullanırken sisteme herhangi bir Microsoft hesabı bağladıysanız, o Microsoft hesabını sizin Windows 10 anahtarınız ile birbirine bağlıyor bu arada, o hesapla oturum açsanız dahi kurulumu yaparken, yine orijinal olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çözüm
Eğer anahtar alırsanız bir daha formatlayacağınız zaman Retail lisansı bu komut ile sorunsuz öğrenebilirsiniz ama dediğim gibi OEM lisansı hiçbir şekilde öğrenemezsiniz.

CMD'yi yönetici olarak açın ve bu komutu yapıştırın: wmic path softwarelicensingservice GET OA3xoriginalproductkey
@Quixen eğer Microsoft hesabı ile bağlanmışsa buna gerek yok ben hesabı yoksa diye böyle bir şey attım.

Son düzenleme:
Eğer anahtar alırsanız bir daha formatlayacağınız zaman Retail lisansı bu komut ile sorunsuz öğrenebilirsiniz ama dediğim gibi OEM lisansı hiçbir şekilde öğrenemezsiniz.

CMD'yi yönetici olarak açın ve bu komutu yapıştırın: Wmic path softwarelicensingservice GET OA3xoriginalproductkey
@Quixen eğer Microsoft hesabı ile bağlanmışsa buna gerek yok ben hesabı yoksa diye böyle bir şey attım.

Kırıldığım nokta o değil başlığın daha 2. mesajında aynı çözümü yazmıştım zaten, alıntı yapabilirdiniz :/

1623833401188.png

Hocam benim bildiğimi söyleyeyim size, eğer OEM Key'iniz varsa o hiçbir şekilde silinmez. O yüzden rahatlıkla kurabilirsiniz. Eğer cracklediği anahtarı öğrenmek istiyorsanız sarı olan yerde o yazar. Yine de garanti olsun diyorsanız OEM anahtarınızı bir yere not edebilirsiniz.
Ek olarak:

Windows'u cracklemeyin hala bunu yapıyor bazı insanlar 50 TL'ye orijinal key alırsanız kullanabilirsiniz.

Dediği gibi ucuza key kullanabilirsiniz Crack'e gerek yok.
------------------------------

Komut istemcisini yönetici olarak başlatıp bunu yapıştırın:

powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

Bu arada bu kod ile vbs aynı anahtarı gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sağ olun format atıp Windows 10 Home kuracağım peki cracklediğim Windows 10 Pro anahtarını CMD yardımı ile sildim başka bir işlem yapmalı mıyım? SSD takmadan önce hesabımı mağaza üzerinde açık duruyordu bu yeterli değil mi kaydolması için.

Sağ olun format atıp Windows 10 Home kuracağım peki cracklediğim Windows 10 Pro anahtarını CMD yardımı ile sildim başka bir işlem yapmalı mıyım? SSD takmadan önce hesabımı mağaza üzerinde açık duruyordu bu yeterli değil mi kaydolması için.

Sanırım yeterli oluyor emin değilim ama. Direkt temiz kurulum yapın bence crack sistemini bilmiyorum nasıl işliyor prosedür, ondan en baştan temiz kurulum yapmak en sağlıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı