Çözüldü Laptopun şarj cihazı sürekli takıp çıkarılırsa sorun olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Realman1

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, laptopumun şarjını sürekli tak çıkar yapıyorum yani şarjı bitince çıkarıyorum ama teknik serviste uzman biri diyor ki sürekli tak çıkar yaparsan bilgisayarın şarj yeri bozulur ve garanti dışı kalır. Var mı böyle bir bozulma olayı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, laptopumun şarjını sürekli tak çıkar yapıyorum yani şarjı bitince çıkarıyorum ama teknik serviste uzman biri diyor ki sürekli tak çıkar yaparsan bilgisayarın şarj yeri bozulur ve garanti dışı kalır. Var mı böyle bir bozulma olayı?

Doğru söylemiş sürekli tak çıkar, tak çıkar şarj yeri yıpranır. Direk fişi çıkarıp takman daha doğru olur. Garanti dışı kalıp kalması hakkında bir bilgim yok. Ayrıca pili sürekli doldurup boşaltman da pilin ömrünü azaltır, güce bağlı bir şekilde kullan.

Doğru söylemiş sürekli tak çıkar, tak çıkar şarj yeri yıpranır. Direk fişi çıkarıp takman daha doğru olur. Garanti dışı kalıp kalması hakkında bir bilgim yok. Ayrıca pili sürekli doldurup boşaltman da pilin ömrünü azaltır, güce bağlı bir şekilde kullan.

Çözüm

Eyvallah kardeş.

Şöyle ki dizüstü bilgisayarını sürekli masada vs kullanıyorsan ve oyun gibi yük gerektiren şeyler kullanıyorsan sürekli fişte kullanmanda bir sıkıntı olmaz haftada bir şarjda kullanmak şartı ile. Neden dersen pilinin çok çabuk bozulmaması adına bunu yapıyorsun ki içindeki her bir şarj ünitesi tekrardan şarj olmayı hatırlasın bir nevi. Zaten orijinal şarj aleti kullanıyorsan gün içinde ki voltaj düşmelerine karşın da bir koruması vardır. Zaten sanırım bir dizüstü bilgisayarın pil ömrü 3-4 yıl gibi bir süre idi. Yanlışım varsa bilgili arkadaşlar düzeltsin lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı