Laptopun şarjı yavaş yavaş azalıyor

Mantony

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar laptopumun şarjı şarj aleti takılı olmasına rağmen yavaş yavaş azalıyor, 1 ay önce %100dü şu anda %39'da. Akşamları laptopu kapatıyorum yani şarj olması için zamanı da oluyor fakat şarjda hiç yükselme olmuyor. Sebebi ne olabilir? Şarj %0 olunca ne olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarj kablosunu çıkarıp, tekrardan takmayı denediniz mi? (Kimi donanımlar şarj dolduktan sonra gelen gücü komple kesebiliyor, fişi çıkarıp tekrardan şarja takana dek şarj olmayabiliyor, ondan soruyorum.)

Şarj kablosunu çıkarıp, tekrardan takmayı denediniz mi? (Kimi donanımlar şarj dolduktan sonra gelen gücü komple kesebiliyor, fişi çıkarıp tekrardan şarja takana dek şarj olmayabiliyor, ondan soruyorum.)
Evet denedim ama hala aynı.

Hep öyle kalacak. Bataryanız ölmüş olabilir bu nedenle şarj olamıyor sanırım.
Zaten eski laptop bataryası ölmüş olabilir dediğiniz gibi. %0da kalıp laptop kapanmayacaksa sorun değil benim için.

Evet denedim ama hala aynı.

Zaten eski laptop bataryası ölmüş olabilir dediğiniz gibi. %0da kalıp laptop kapanmayacaksa sorun değil benim için.
Hmmm, görünen o ki tahmin ettiğim gibi değilmiş. Keşke öyle olsaydı. Öbür türlü bataryanızın ömrünün çok azalmış olmasına bağlayabiliyorum. Laptop'ın eski olduğunu söylemenizden de, 1 ay önce %100 görünen kapasitenin de aslında %100 olmadığını ve işletim sisteminin zaman içinde bataryanın gerçek hacmini ölçebildiği çıkarımını yapıyorum.

Belirtmek isterim ki eski laptopumda benzer bir sorun vardı. Batarya %0'da kaldı ve üç yıl kadar öyle kullandım. Sonrasında ani kapanmalar başladı ve bataryayı söküp masaüstü gibi kullanmaya devam ettim. Batarya sökülünce kapanma sorunu çözüldü. Karşılaşırsanız diye aklınızda bulunsun istedim.

Geri
Yukarı