Laptopun sıfır olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 02/12/2022 tarihinde Acer Nitro 5 AN515-58 marka laptop aldım. Gelen ürünün koruma bandı kalkmıştı. Biraz şüphelendim daha sonra toplam ne kadar veri yazılmış diye diske baktım ve 1,33 TB diyordu. Bilgisayarı daha yeni bugün açtım ve Windows 11 ve birkaç uygulama artı 10 GB'ı aşmayacak oyun kurdum. Sizce bu değerler normal mi ve başka nasıl anlarım ürünün sıfır olduğunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diske yazılan değer normal değil ve koruma bandının da kalkmaması gerekirdi. Nereden aldınız ürünü? Web üzerinden satın aldıysanız değişim veya iade ürünü yollanmış olabilir.

Son düzenleme:
Ürün açılmamış olsaydı, sıfır olarak gönderilen ürünlerin fabrika garanti bandı yıpranmamış olarak gelmesi gerekir. Bana gelen hiçbir cihazda aksini yaşamadım. Bir ihtimal yıpranıp kendi açılmış olabilir ama böyle bir şey ne kadar mümkün bilmiyorum en azından benim başıma gelmedi diyebilirim. Arkadaşların dediği gibi ürün değişimden gelen, iade edilmiş bir ürün olabilir. İçinizde sizi rahatsız eden bir şüphe oluştuysa değişime gönderip yenisini isteyebilirsiniz. Bilgisayarlara verilen paralar görmezden gelinebilecek seviyede değil.

Diske yazılan değer normal değil ve koruma bandının da kalkmaması gerekirdi. Nereden aldınız ürünü? Web üzerinden satın aldıysanız değişim veya iade ürünü yollanmış olabilir.
N11'den aldım.

Seri numarasından, garanti başlangıç tarihine bakabilirsiniz her firmanın kendi sayfasından.
Acer'in sitesine baktım öyle bir şey bulamadım, biraz çakma bir site vardı orada 25/08/2022 diyor ama emin olamadım. Ayrıca satıcıya sorduğumda söyle cevap verdi.
İşlemleri yaptıktan sonra mı değerlere baktınız?
Evet.
Bence iade ürünü gelmiş size. Sizde iade edin.
İade edemem çünkü taksit ile kredi kartı ile aldım, iade edersem ücrette taksit taksit yatıyor ve bana acil pc lazım okul için.
Ürün açılmamış olsaydı, sıfır olarak gönderilen ürünlerin fabrika garanti bandı yıpranmamış olarak gelmesi gerekir. Bana gelen hiçbir cihazda aksini yaşamadım. Bir ihtimal yıpranıp kendi açılmış olabilir ama böyle bir şey ne kadar mümkün bilmiyorum en azından benim başıma gelmedi diyebilirim. Arkadaşların dediği gibi ürün değişimden gelen, iade edilmiş bir ürün olabilir. İçinizde sizi rahatsız eden bir şüphe oluştuysa değişime gönderip yenisini isteyebilirsiniz. Bilgisayarlara verilen paralar görmezden gelinebilecek seviyede değil.
Hocam cevap ve koruma bantı fotosu şöyle,

Dosya Ekleri

• 20221207_140635.jpg
    20221207_140635.jpg
    123,6 KB · Görüntüleme: 83
  • 20221207_140637.jpg
    20221207_140637.jpg
    144,3 KB · Görüntüleme: 81
  • Screenshot_20221208_175642.jpg
    Screenshot_20221208_175642.jpg
    151,6 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme: