Laptopun üstüne buz koyma sonucu PC açılmıyor

Tuş ayrı gördüğüm kadarıyla ama klavyeyle bağlantılı olabilir. Buz tam olarak nerede duruyordu fan üstünde mi? Anakartı ve klavyeyi söküp iyice kurutmayı dene.
Üst taraftada söylemiştim. Bilgisayarın arkasını daha önce hiç açmamış olmama rağmen 2 tane vidası yalama yapmış. Kısacası açamıyorum bilgisayarın arkasını. Bilgisayarın arkasını açamadığım için sizden yardım istedim. Buz tam olarak fanın ve güç tuşunun olduğu en sağ tarafta duruyordu. Dışarıdan saç kurutma makinesi gibi bir yöntemle kurutma şansım yok mu?

%90 güç tuşu bozulmuştur. Saç kurutma makinasının soğuk hava ayarı varsa kurutabilirsin sıcak hava diğer lehimlere zarar verir.
Ayrıca Toshiba laptoplarda genelde reset butonuda oluyor laptopun sağına soluna altına bak ekstra buton var mı ya da küçük bir delik.

%90 güç tuşu bozulmuştur. Saç kurutma makinasının soğuk hava ayarı varsa kurutabilirsin sıcak hava diğer lehimlere zarar verir.
Çok teşekkür ederim gecenin bu saatinde değerli vaktinizi bana yardımcı olmak için harcadınız. Soğuk hava ayarlı bir saç kurutma makinem var düşük hızda kurutmayı deneyeceğim ama yüksek ihtimal açılmayacak. Bilgisayar tamircisinin yolu göründü sanırım. Tamirciden döndüğünde tekrar bu konuya yazacağım.

Çok teşekkür ederim gecenin bu saatinde değerli vaktinizi bana yardımcı olmak için harcadınız. Soğuk hava ayarlı bir saç kurutma makinem var düşük hızda kurutmayı deneyeceğim ama yüksek ihtimal açılmayacak. Bilgisayar tamircisinin yolu göründü sanırım. Tamirciden döndüğünde tekrar bu konuya yazacağım.
Ek olarak kısa devre yaptığı için anakart korumaya almış olabilir. Bataryayı çıkartabiliyorsan çıkart power tuşuna 15 saniye bas sonra bataryayı takıp açmayı dene. Eğer bataryan çıkmıyorsa 30-40 saniye power tuşuna bas 5 saniye bekleyip tekrar açmayı dene açılmazsa şarja takılı veya takmadan tekrar dene.

Sanırım anakart yanmış. Bataryam çıkmıyor dediğinizi yaptım ama bir değişim olmadı. Bilgisayarın tam ortasını koklayınca garip bir koku yayıldığını farkettim. Anakart değişimi konusunda hiç bir bilgim yok anakart yandıysa ne yapmalıyım?

Yandığını düşünmüyorum dostum güç tuşu arızalıdır. Bilgisayarcıya vermeyi düşünme sağlamsa bile bozup geri verir. Servise gönder sorunu öğren en azından anakart mı arızalı power mı söylerler. Yerinde olsam kapağı açmak için uğraşırdım.

Yandığını düşünmüyorum dostum güç tuşu arızalıdır. Bilgisayarcıya vermeyi düşünme sağlamsa bile bozup geri verir. Servise gönder sorunu öğren en azından anakart mı arızalı power mı söylerler. Yerinde olsam kapağı açmak için uğraşırdım.
Aslında haklısınız. Bilgisayarcı yerine bilgisayarı aldığımız Teknosa mağazasına götürebiliriz ilgileneceklerini düşünüyorum. Kapağı açmaya gerçekten inanın bana gerçekten çok uğraştım. 2 tane vidası yalama yapmış ve vidalar çukurda olduğu için çıkaramıyorum. Bir şekilde halledeceğiz artık.

Buz koyduğunu söyleme dostum kendi kendine açılıp kapanmaya başladı şimdi hiç açılmıyor tuş bozuldu sanırım falan de. Sıvı teması olduklarını anlarlarsa hiç uğraşmazlar anakart değişimi deyip gönderirler.

Buz koyduğunu söyleme dostum kendi kendine açılıp kapanmaya başladı şimdi hiç açılmıyor tuş bozuldu sanırım falan de. Sıvı teması olduklarını anlarlarsa hiç uğraşmazlar anakart değişimi deyip gönderirler.

Çok teşekkür ederim. Gelişmelerden haberdar etmeye çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her türlü anlarlar sıvı teması olup olmadığını o yalanı geçin bi kere.
Saç kurutma makinesi yerine kompresör makinesi ile hava tutmanızı öneririm. Ben mekanik klavyemi o şekilde kurtarmıştım. Hem de su değil çay dökülmüştü koca bi bardak.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı