Last of Us part 2 LGBT desteği sebebiyle alınmaz mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ellie-Dina ilişkisi çok kötü olaylara neden oluyor. Bu yüzden hala Ellie'ye sinirliyim.

Kim kime ne yapıyorsa yapsın umurumuzda değil. Bunu gözümüze sokmalarından bıktık sadece. Oyun oynuyoruz LGBT, futbola bakıyoruz LGBT. Ne alaka yahu? Bana ne birader LGBT'den? Amerikalıların okullarda LGBT'nin öğretilmesinden şikayet ettiklerini ben de duydum.
8 yaşındaki çocuğuma saçma sapan şeyler öğretiyorlar diyorlardı.

Ama 1. oyunu beğendiysen 2. oyunu da oyna gitsin bence.

Kendini bastırmış gizli homoseksüel değilsen rahatsız olunacak bir şey yok. Yeter yani...

Ne alakası var hocam? Biz her seferinde hiçbir vasfı olmayıp sadece amaç duyar ve reklam kasmak için yapılan oyun karakterleri ve film karakterlerinden çok sıkıldık. Siyah elf gibi ya da spirdermandaki ana görevde gittiğimiz yere bilerekten ana göreve koymuşlar herkes görsün diye eee tabii reklamı iyisi kötüsü olmaz "Black lives matter" yazısı cidden bunlar beni artık bayiyor. Her yerdeler amaç bunları savunmak veya korumak değil sadece üstünden duyar, reklam ve para kasmak. Netflix'de neredeyse her filmde LGBT karakterler var ve her filmde olduğu için insanları çok fazla baydı sürekli gözümüze sokuyorlar o LGBT'li o LGBT'li diye iyi hadi öyle olsun eee LGBT bir özellik mi ne diye bu kadar abartmaya gerek var?

Kızların birbirileriyle cinsel ilişkiye girmesi mideni bulandırıyorsa tavsiyem oynama.

Ne alakası var hocam? Biz her seferinde hiçbir vasfı olmayıp sadece amaç duyar ve reklam kasmak için yapılan oyun karakterleri ve film karakterlerinden çok sıkıldık. Siyah elf gibi ya da spirdermandaki ana görevde gittiğimiz yere bilerekten ana göreve koymuşlar herkes görsün diye eee tabii reklamı iyisi kötüsü olmaz "Black lives matter" yazısı cidden bunlar beni artık bayiyor. Her yerdeler amaç bunları savunmak veya korumak değil sadece üstünden duyar, reklam ve para kasmak. Netflix'de neredeyse her filmde LGBT karakterler var ve her filmde olduğu için insanları çok fazla baydı sürekli gözümüze sokuyorlar o LGBT'li o LGBT'li diye iyi hadi öyle olsun eee LGBT bir özellik mi ne diye bu kadar abartmaya gerek var?
E bizler de hetero karakterlerden bıktık o zaman? Karışmayın da oyuna bakın. Kimsenin size zararı yok.

Kim kime ne yapıyorsa yapsın umurumuzda değil. Bunu gözümüze sokmalarından bıktık sadece. Oyun oynuyoruz LGBT, futbola bakıyoruz LGBT. Ne alaka yahu? Bana ne birader LGBT'den? Amerikalıların okullarda LGBT'nin öğretilmesinden şikayet ettiklerini ben de duydum.

Normal değil mi eğitim verilmesinin? Birçok kişi bastırmak zorunda kalıyor yönelimini keşfettiğinde çünkü toplum baskısı diye bir şey var. Her yönelim heteroseksüellik gibi normaldir ve heteroseksüellik de homoseksüellik gibi bir yönelimdir zaten. Kimse zevkine seçmiyor bunları merak etmeyin. Nasıl bir erkek karşı cinsinden hoşlanmayı seçmiyorsa aynı şekilde bir erkek başka bir erkekten hoşlanmayı seçmiyor. Düzgün iki bireyin birbirinden hoşlanmasının hiçbir zararı yok. Ha derseniz gözümüze sokmayın diye e gayet normal. Heterolar sevgilisi ile sokakta el ele olabiliyorken homoseksüeller neden olamasın veya dizilerde vs çok karşısınıza çıkıyorsa bunun nedeni de gayet açık görmek istemiyorsunuz sadece. Berbat durumda ülkelerde yaşayan bir sürü LGBTI bireyi var ve ya zorbalığa uğruyorlar ya da öldürülüyorlar. Görünürlük için hepsi. Eşit haklara sahip olmak için. O yüzden yok bir oyunda LGBTI bireyi varmış yok bir dizide varmış deyip ağlayacağınıza oyununuza bakın oynayın.

Son düzenleme:
Kızların birbirileriyle cinsel ilişkiye girmesi mideni bulandırıyorsa tavsiyem oynama.

Yok hayir ellie yi cok severim Last of Us 1 IDE cok begendigim icin 2'yi aldim ama sormak istedigim suydu hani sadece ellie mi bu cinsellik babında demek istedigim falan o artik gundelik her yerde LGBT seyeri duyuyoruz ben oyunlarda ne kadar az gorursem o kadar iyi diye dusunuyorum ben sadece gorus almak istenistum birkaç kisi beni linclemis kusura bakmasinlar hatam falan olmus olabilir.

Hayatımda bu kadar yanlış bir bakış açısı daha nadir görmüşümdür. Oyunda eş cinsel ilişkinin olmasında ne gibi mide bulandırıcı bir şey var tam olarak anlayamadım. Sen iyisi mi hiç oynama. Beni rahatsız eden şey, senin eş cinsel ilişki görmek istememen veya böyle bir içeriğin olduğu ürünü tüketmekten kaçınmak istemen değil. Bu isteğini olabilecek en yanlış ifadelerle özetlemen. Ayrıca lgbtq bir terör örgütü değil, topluma zararlı bir kuruluş gibi bir şey de değil. Dolayısla bir ürünün; toplumun farklı kesimlerini, farklı yönelimlerini göstermesi mide bulandırıcı veya ayıp bir şey değildir. Tekrar belirtiyorum. İstediğin içeriği kendi filtrelerine göre seçmekte özgürsün. Kimse sana illa bu içeriği tüket veya eş cinsel haklarını savun diyemez. Ancak konuyu izah edişin gerçekten rahatsız edici ve ofansif. Straight bir insan olarak bile gerçekten yazdıklarını utanarak okudum. Ek olarak, Technopat gibi bir platformda da nasıl böyle ofansif ve bazı kişileri yaralayabilecek bir içeriğin moderatör onayından geçtiğini anlayamadım. Umarım daha düzgün kelimelerle kendi ifade etmeyi öğrenebilirsin.

Tamam efendim kusura bakmayin silebilirsem silecegim silemezsemde kusura bakmayin.

Bende o yuzden sordum 1. Oyunu cok sevmistim hani yanlis kelime falan kullandim herhalde linc yedim 2 yide denemek lazim dediginiz gibi

Senin oynamana pek gerek yok gibi. Baştan elemişssin kendini.

"Gözümüze sokmasınlar, sevmiyorum ben pek onları, ne gereği var" gibi yakarışlar baştan fobiklik belirtisi zaten. Kendi içinizde sözde fobiklik derecesini düşürmeye çalışır gibi görünüyorsunuz. Bari "yer almasınlar hiçbir yerde" diyin de bitsin gitsin, aynı kapıya çıkıyorsunuz nasıl olsa. Kem küm etmeye gerek yok.

Bu insanları hayatın bir gerçeği olarak kabul edeceksiniz. Tanımadığınız bir insanı cinsel yönelimine dayanarak 'ben pek sevmiyorum ya biseksüelleri' şeklinde yargılamanın ''sizin gözünüzde sıradan'' olan heteroseksüel bir insanı yargılamaktan ne farkı var? Tabularınızı yıkın.

"Gözümüze sokmasınlar, sevmiyorum ben pek onları, ne gereği var" gibi yakarışlar baştan fobiklik belirtisi zaten. Kendi içinizde sözde fobiklik derecesini düşürmeye çalışır gibi görünüyorsunuz. Bari "yer almasınlar hiçbir yerde" diyin de bitsin gitsin, aynı kapıya çıkıyorsunuz nasıl olsa. Kem küm etmeye gerek yok.

Bu insanları hayatın bir gerçeği olarak kabul edeceksiniz. Tanımadığınız bir insanı cinsel yönelimine dayanarak 'ben pek sevmiyorum ya biseksüelleri' şeklinde yargılamanın ''sizin gözünüzde sıradan'' olan heteroseksüel bir insanı yargılamaktan ne farkı var? Tabularınızı yıkın.
Evet ben de onu diyorum. Anlamadığım şey neden moderatörlerden böyle bir konu onay aldı ve bunlar rahatsız edici şekilde mesajlar atmaya devam edebiliyor? Kimsenin kimseye zararı yok. Oyunlardaki veya dizilerdekine de laf atmaya hakkınız yok. Bizler de her oyunda, dizide heteroları görmekte bıktık o zaman sizin düşüncenizle.

"Gözümüze sokmasınlar, sevmiyorum ben pek onları, ne gereği var" gibi yakarışlar baştan fobiklik belirtisi zaten. Kendi içinizde sözde fobiklik derecesini düşürmeye çalışır gibi görünüyorsunuz. Bari "yer almasınlar hiçbir yerde" deyin de bitsin gitsin, aynı kapıya çıkıyorsunuz nasıl olsa. Kem küm etmeye gerek yok.

Bu insanları hayatın bir gerçeği olarak kabul edeceksiniz. Tanımadığınız bir insanı cinsel yönelimine dayanarak 'ben pek sevmiyorum ya biseksüelleri' şeklinde yargılamanın "sizin gözünüzde sıradan" olan heteroseksüel bir insanı yargılamaktan ne farkı var? Tabularınızı yıkın.

Yok efendim hayir ben kendimi yanlış ifade ettim özür dilerim.

Evet ben de onu diyorum. Anlamadığım şey neden moderatörlerden böyle bir konu onay aldı ve bunlar rahatsız edici şekilde mesajlar atmaya devam edebiliyor? Kimsenin kimseye zararı yok. Oyunlardaki veya dizilerdekine de laf atmaya hakkınız yok. Bizler de her oyunda, dizide heteroları görme ben de onu diyorum. Anlamadığım şey neden moderatörlerden böyle bir konu onay aldı ve bunlar rahatsız edici şekilde mesajlar atmaya devam edebiliyor? Kimsenin kimseye zararı yok. Oyunlardaki veya dizilerdekine de laf atmaya hakkınız yok. Bizler de her oyunda, dizide heteroları görmekte bıktık o zaman sizin düşüncenizle.

Evet ben de onu diyorum. Anlamadığım şey neden moderatörlerden böyle bir konu onay aldı ve bunlar rahatsız edici şekilde mesajlar atmaya devam edebiliyor? Kimsenin kimseye zararı yok. Oyunlardaki veya dizilerdekine de laf atmaya hakkınız yok. Bizler de her oyunda, dizide heteroları görmekte bıktık o zaman sizin düşüncenizle.

Tamam efendim kusura bakmayin silebilirsem silecegim kapatabilirsem hesabimi kapatacagim. Sebepsiz yere 3 5 kisiden linc yemisiz.

Oyunda LGBT içeriği var. Sıklığı da az değil. Ben olsam pek takılmazdım ama kişiye bağlı tabii. En kötüsü sahneyi gördüğün zaman atla veya başka bir yere bak.

Bende cok takilmiyorum ama gercekten bayici derecedemi diye sormak istemistim herkes linclemis kendi kararlari ne deyim.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı