Lastvoice BM800 ve Yonka Müzik Market A. Ş

Makaleler
5
Yer
Sancaktepe/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Uzun süredir araştırmakta olduğum ve takip ettiğim Lastvoice BM800 model mikrofonu az önce sipariş ettim.

Normalde almayı planlamıyordum daha iyi bir süreçte almak için. Dün akşam mikrofonum bozulunca mecbur olarak artık zamanı geldi diyerek sipariş verdim. Vermeden önce bir ton video izledim nedendir bilinmez. :)

Yonka Müzik Market A. Ş mobil uygulamasından sipariş yaparken indirim kodu girebiliyorsunuz.
Site üzerinden bakarsanız zaten aşağıdaki bilgilendirmeyi göreceksiniz.
Mobil Uygulamayı İndir %5 İndirim Kazan! Kod: "MOBİLHEDİYE5" Üstelik 6 Taksit ve ücretsiz Kargo!

Benim sipariş ettiğim ürün ise;

İndirim koduyla birlikte 430 TL fiyata denk geldi 6 ay taksitle. Peşin yani tek ödeme ile alacaktım normalde hesabımdaki parayla.
Ancak bir fark almıyor ve indirim koduyla birlikte 6 aya bölünmesi gerçek bir avantaj oldu benim için.

Biraz pahalı gelmiyor değil açıkçası fiyatı ancak bu seti bu zamanda 430 TL fiyata 6 ay taksitle almak gerçekten şans bana göre.

Bu kampanyanın uzun süreceğini pek düşünmüyorum. Bu sebeple almak isteyen varsa alsın bu fırsatı kaçırmadan.

Ürün elime geçtiğinde amatörce bir kutu açılışı ve inceleme gelebilir video olarak.
Yazılı olarak kesin ekleme yapacağım konu altına inceleme yapısında.

Ayrıca bir not düşeyim. BM800 setle gelen USB ses kartını kullanacağımı sanmıyorum. Mikrofona dip ses yaptıran en başlı etkenlerden biri olduğunu biliyorum.
Anakart modelim çok şükür iyi bir model ve içindeki ses yongası da gerçekten iyi bana göre ve araştırmalarıma göre. Bu zamana kadar zamanında 80 TL fiyatla aldığım bir kulaklığın yapısından söktüğüm mikrofonu kullanıyordum. Her aldığım güncel kulaklık sorunlu çıkınca buna mecbur kaldım demek daha doğru olacak sanırım. :) Onda bile gayet iyi sonuç alıyordum Discord ve oyun içi konuşmalarında arkadaşların söylediklerine göre.

Bakalım bu ürünle beraber tecrübelerimiz neler olacak.
BM800 kullanan arkadaşlarda yorum ve değerlendirme bırakırsa eğer çok güzel olacak bilgi konusunda. Çünkü forumda BM800 modelini düşünüp tereddüt eden çok üye var gördüğüm kadarıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki gündür bu ürünü inceliyorum, oyun üzerine youtube proje yapma fikrim var. Ses çok daha önemli, görüntü zaten ekran. Birden, 430tl vermek beni yormaz fakat laptop ile ne kadar verimli olur bilemiyorum. Sipariş ettim bende az önce, umarım hüsrana uğramam.

Arkadaşlar mikrofonu cumartesi günü teslim aldım. Kurulumu yaptım kullanmaya başladım.

Mikrofondan memnunum genellikle. Gürültü filtresi açmak gerekiyor temiz bir ses için.
Bunun dışında algısı baya yüksek bir mikrofon. Çevresel etkenleri alıyor ne yaparsanız yapın.

En doğru ses ayarını ben +48V phantom ile kullansam dahi +10dB bas ayarı ve 80% ses seviyesi ile yakaladım gibi.

Pop Filtresini kullanmıyorum. USB ses kartını kullanmıyorum.
USB ses kartını kullanmama sebebim mikrofon algısını çok fazla yükseltmesi ve filtre uygulamaya engel olması. Bunun sebebi ise USB bağlantı aslında.

Sormak istediğiniz şeyler varsa dönüş yapabilirim.

Not olarak yayın sırasında daha iyi duruma gelecektir gerekli OBS ayarlamalarıyla birlikte.

Arkadaşlar mikrofonu cumartesi günü teslim aldım. Kurulumu yaptım kullanmaya başladım.

Mikrofondan memnunum genellikle. Gürültü filtresi açmak gerekiyor temiz bir ses için.
Bunun dışında algısı baya yüksek bir mikrofon. Çevresel etkenleri alıyor ne yaparsanız yapın.

En doğru ses ayarını ben +48V phantom ile kullansam dahi +10dB bas ayarı ve 80% ses seviyesi ile yakaladım gibi.

Pop Filtresini kullanmıyorum. USB ses kartını kullanmıyorum.
USB ses kartını kullanmama sebebim mikrofon algısını çok fazla yükseltmesi ve filtre uygulamaya engel olması. Bunun sebebi ise USB bağlantı aslında.

Sormak istediğiniz şeyler varsa dönüş yapabilirim.

Not olarak yayın sırasında daha iyi duruma gelecektir gerekli OBS ayarlamalarıyla birlikte.
Phantom Power ne işe yarıyor bende alacağım da?

Phantom Power ne işe yarıyor bende alacağım da?
+48V Phantom power condenser mikrofonların güç desteğini karşılıyor.

Gerekli mi dersen gerekli kullanım amacına göre.

Ben set olarak aldığım için daha ucuza almış oldum. Tek tek alsam ciddi anlanma pişmanlık yaşardım ne gerek varmış ki diye.
Bunun sebebi ise gerekli ayarlamayı yaptıktan sonra pek fark görememiş olmam.

+48V destekli ve desteksiz olarak 0dB mikrofon basında kullanım yapmak zor.

+48V desteği bulunmadan 0dB mikrofon bası ve 95% mikrofon ses seviyesi gerçekten başarısız kaldı benim gözümde. Mikrofon ses seviyesini 100% yapmadım yapmamda ve önermiyorum en azından %5'lik bir değer kırılmalı.

+48V destekli olarak 0dB mikrofon bası ve 95% mikrofon ses seviyesinde yine başarısız buldum ben pek tatmin olamadığım için. Çevresel sesleri alan bir mikrofon olmaktan çıkıp ana sese odaklanması lazımken. Çevresel sesleri boğuk ama neredeyse konuşma sesiyle kıyaslanacak kadar algı yaptığını gösterdi bana.

+48V desteği bulunmadan +10dB mikrofon bası ve 95% mikrofon ses seviyesiyle birlikte kullanılabilir bir hale geliyor. Ancak yeterli kalıyor mu dersem tatmin olmak için hayır derim. Ancak günü kurtarır. +20 dB mikrofon bası, 80-90 arası mikrofon ses seviyesi ayarlaması ve gürültü engellemeyle birlikte daha iyi sonuçlar çıkabiliyor. Dip sesi olmuyor ancak çevresel gürültüler mikrofona olması gerekenden biraz fazla yansımıyor değil bu ayarlamayla birlikte.

+48V destekli olarak +10 dB mikrofon bası ve 80% mikrofon ses seviyesiyle anca tatmin olabildim desem yeridir.
Mikrofon basını +20 dB yapınca çok daha iyi sonuçlar çıkıyor ama çevresel gürültü yansıması oluyor mikrofona.

Tüm ayarları denerken gürültü filtresi aktif ve kapalı olarak denemeler yaptım. Aktif kullanımda daha iyi sonuçlar aldım sesi biraz değiştiriyor olsa da.
Gürültü filtresi açık olarak kullanmaya devam ediyorum.

Youtube üzerindeki ses kayıtları ve videolu olarak dahi alınan sesler yanıltıcı geldi bana kendim tecrübe edindikten sonra.
Dip gürültüsü olan bir mikrofon +48V destekli olsa da.

USB ses kartıyla birlikte kullanılacak bir ürün kesinlikle değil bana göre. Denedim ve ses denetiminde sadece mikrofon ses seviyesi mevcut oluyor.
OSB yayınlarında bunun önüne filtre ile geçersin ancak sesli iletişim ve oyun içinde bu filtreler olmayacağı için negatif bir etkide kalacak kullanım.

Dilerseniz eğer discord üzerinden canlı olarak konuşabiliriz mikrofon yapısını görmek isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı