Lav video decoder bilgisayarı zorluyor

OuzKaan

Kilopat
Daha fazla  
Windows Media Player veya K-Lite Codec Pack tarzı programlarla video açınca bilgisayarda deli gibi performans düşüşü oluyor. Takılıyor, kasıyor, FPS düşüşleri oluyor. Decoder olarak Lav Video Decoder kullanıyorum muhtemelen sorun decoderdan kaynaklı. İnternette iyi yorumlar almış genelde. Programı da değiştirebilirim önerdiğiniz decoder varsa. Ama Lav iyidir değiştirme, ayar çekersin düzelir der misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
LAV en iyisidir. Onu madVR ile kombine edeceksin. Boşver K-Lite'ı. Herkes K-Lite kullanıyor. Sizin PC'de bağlantısız başka bir sorun vardır. Son olarak PotPlayer'dan başka bir medya oynatıcı kullanma.

Yok o ayrı bir müessesedir desem yeridir zaten. Yakında bunun konusunu açmayı düşünüyorum. Fakat şimdilik default ayarlarda WMR9 Renderless Codec'li Pot kullan. Ayarlarda Internal olarak mevcut.

Hayret!
Benim PC'de aynı uygulamalarla hiç sorun olmuyor. Üstelik PC eski olmasına rağmen eski filmleri oynatma esnasında az da olsa render edebiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı