Lazer göz ameliyatı olanlar

Mustafakp

Hectopat
Daha fazla  
Bir hafta önce ilasik göz ameliyatı oldum. Miyop ve astigmat vardı. Şu an gayet iyiyim fakat yakını bulanık görüyorum. Ameliyat olan var mı?

1 aya kadar normal bulanık görme durumu. 1 aydan sonra bir sabah kalkınca her şey berraklaşıyor farkında olmadan.

Evet ama uzağı göremediğim için lazer oldum. Yakın bulanıklaştı. Hatta ameliyattan çıkınca telefondaki yazıları hiç göremiyordum. Şu an aşırı değil ama bazı durumlarda rahatsız edebiliyor.

Anladım hocam. Peki göz numarası ilerlemekte olan gözü onlar biliyor mu?
Bide 21 yaşındayım ilerde tekrar olma şansı yok galiba ya yine gözlerimiz bozulursa o zaman ne yapacağız?
Son 1 senede göz numarasında ilerleme olmaması gerekiyor. Yoksa tekrar göz numarası büyür ve tekrar ameliyat gerekir. Zaten buna dair kanıt almadan ameliyat etmezler. 21 yaşındaki birinin ilerlemesi %95 durmuştur.

Ücretleri ne kadar acaba?

7000 TL.

Ücreti ne kadar? İlerlemeniz durmuş muydu? Kaç yaşındasınız? Tavsiye eder misiniz? Teşekkürler şimdiden.

Ücreti 7000 TL. Ameliyat esnasında herhangi bir acı hissetmiyorsunuz. Zaten öncesinde damla damlatıyorlar. İki göz toplam 20 dk sürüyor ortalama. Ameliyat sonrası birkaç saat yanma, batma ve sulanma oluyor. Kişiden kişeye de değişiyor tabii. Doktora ilk gittiğimde göz derecemin durduğunu söylemişti. Ayrıca 2015 yılından beri gözlerim bozuktu. Fakat gözlük sevmediğim için kullanmıyordum. Birkaç sene sonra belki dereceğim ilerlemez, o zaman ameliyat olurum demiştim. Doktor da gözümün durduğunu söyleyince ameliyata karar verdim. Sonuç olarak çok memnunum. Şu an görme kusuru neredeyse yok gibi. Ameliyat olacaksanız biraz araştırmayla birçok bilgi edinirsiniz. Sormak istediğiniz varsa da yardımcı olurum. 28 yaşındayım.

Bende o amiliyatı olmayı düşünüyorum olan varsa acıtıyor mu?

Kastettiğin ameliyat ilasik ise acı sadece ameliyat sonrası birkaç saat oluyor. Ameliyatların tamamı ağrısız yapılıyor. Yani ameliyat esnasında herhangi bir şey hissetmiyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı