Lazer yazıcıdaki "Drum Life" ne anlama geliyor?

Birben

Hectopat
Makaleler
1
Brother MFC-7320 yazıcıyı ikinci el olarak aldım. Biraz eski makineye benziyor. 14500 küsür çıktı aldığını yazıyor. Başka bir kısımda Drum Life %78 yazıyor. Bu ne demek oluyor? Yazıcının sağlığı mı yüzde 78 olduğunu gösteriyor?

Yanlış bilmiyorsam bu "Drum" dedikleri ünite tonerin içinde. Yazıcıya kolay kolay bir şey olmaz. Tonerin içinde bulunan drum ünite ömrüdür o. Toneri çıkarıp temizleyebilir ve yazılımdan sıfırlanabilir.

Hayır. Drum dediğimiz şey tonerle beraber geliyor. Drum Kit olarak da geçiyor. Onu temizleyip yazılımla sıfırlatabiliyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu deneyin bakalım değişen olacak mı?
Benim bildiğim drum tonerin konduğu yer.

Toner devamlı biten ve tekrar dolum yapılabilen bir şey.

Ben babamın mesleğinden dolayı bu konularda bilgiliyim. Drum replace olayı var. Mesela drum kit takıp o replace olayını uygularız. Ayrıca drum yenisi illaki gerekmiyor. Gerekli tüm bakımlar usta ellerden geçerse eskisinden bile daha iyi olabiliyor. Yanlış bilmiyorsam bu makinenin drum kit ömrü 12.000 civarıydı. Yani yaklaşık olarak 3000 sayfa civarı çıktı alınmış. Korkulacak bir durum yok. Makine noktalı veya sayfa boyu çizgili çıkarmadığı sürece teknik servise gerek yok. Başka sorunuz olursa beni etiketlersiniz.

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Fazlasıyla bilgilendim.
Ben babamın mesleğinden dolayı bu konularda bilgiliyim. Drum replace olayı var. Mesela drum kit takıp o replace olayını uygularız. Ayrıca drum yenisi illaki gerekmiyor. Gerekli tüm bakımlar usta ellerden geçerse eskisinden bile daha iyi olabiliyor. Yanlış bilmiyorsam bu makinenin drum kit ömrü 12.000 civarıydı. Yani yaklaşık olarak 3000 sayfa civarı çıktı alınmış. Korkulacak bir durum yok. Makine noktalı veya sayfa boyu çizgili çıkarmadığı sürece teknik servise gerek yok. Başka sorunuz olursa beni etiketlersiniz.
Yanıt için teşekkürler. Peki bu ecology bölümündeki toner save denilen şey ne oluyor? Şu an off seçeneğinde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu deneyin bakalım değişen olacak mı?
Benim bildiğim drum tonerin konduğu yer.

Toner devamlı biten ve tekrar dolum yapılabilen bir şey.

Evet. Videodaki gibi bir rapor çıktısı verdi bana. Drum: yüzde 100 gösteriyor. Toner seviyesi sondan bir çeyreklik az gösteriyor. Eski makinedir diye toner almıştım. Galiba bu beni uzun bir süre atar. Diğer toneri de yedek olarak saklayayım bari.

Bu arada raporda makinenin rami 16 MB olarak gösteriyor. Yazıcıya göre oldukça iyi bir donanım 🙂

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı