LC24F390FHM monitör DP to HDMI ile kullanılır mı?

kemaloglu61

Hectopat
Merhaba monitör LC24F390FHM Analog+HDMI monitör. Ekran kartı Msi RX470. Bu ikisi arasında monitörde sadece HDMI girişi mevcut ekran kartında ise HDMI ve Displayport seçenekleri var. Displayport'u kullanmak istiyorum. DP to HDMI çeviricı ile mi kullanmak doğru olur yoksa HDMI to HDMI mı kullanayım? Bir de Freesync olayı var. Display portta Freesync çalışır mı? HDMI de Freesync'i rahat kullanıyorum fakat HDMI görüntüsünü pek beğenmedim. Mesela oyunlarda objelerin köşelerinde kesilmeler oluyor. Bazılarında daha çok köşelerde parlamalar oluyor. Antiallasing açık. Bir türlü istediğim görüntüyü alamadım. HDMI kablo bozuk olabilir mi? Çok fazla kafamı karıştıran olay var. Yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çevirici kullanmanızı önermiyorum. Zira çok kaliteli bir çevirici bile görüntüde dalgalanma ve karıncalanma yapabiliyor. Benim önerim, monitör ve ekran kartının ortak çıkışını kullanmanız. HDM gibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı