Çözüldü League Of Legends 0xc000005 Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

enesbasar61

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, artık bıkkınlık derecesine geldim. Ne yaptımsa olmadı ve bu sorunun sadece LoL'de olması ayrı bir can sıkıcı duruma geldi. Lütfen yardımcı olun.

Yapılan İşlemler:
  • SFC /scannow -> ilk yapışta uygulamayı açıyor Client'i kapatınca bir daha açmıyor.
  • Uyumluluk Windows 8 yapıyorum sorun aynı devam ediyor.
  • Tüm Visual sürümlerini kaldırıp Yeniden yükledim.
  • Windows'u orijinal indirip kurdum Client'i 1 kere açıyor kapatınca bir daha açmıyor.
  • Oyunu en az 5 kere indirip kaldırdım sorun aynı devam ediyor.
  • Windows sürümünü (Ghost Spectre) indirdim kurdum Client'e giriyor ilk oyunu oynatıyor ikinci oyunda yeniden bağlan hatası veriyor.
  • Tekrar normal Windows orijinal kurdum sorun hala devam ediyor.
  • Aynı Windows sürümü aynı ISO'yla kurulu farklı PC'de oyunu indirdim hiçbir sorun yok 500 defa kapadım açtım oyunu. Oyun dosyalarını kendi PC'me taşıyınca 1 kere açıyor sonra kapatıyor.
Bu sorun neden kaynaklanıyor, anlamış değilim. Gezmediğim forum, bakmadığım video kalmadı. Lütfen biri çıkıp düzeltsin şunu. Paraysa para, göndereyim, yardımsa yardım edin. Artık kurtulmak istiyorum şundan, kolay gelsin.

Not: İlk proces monitör raporundan sonra wow64log.dll dosyasını System32'ye attıktan sonra LogFile2.RAR raporu ektedir.

LogFile.rar LogFile2.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@enesbasar61 Dep'i kalıcı olarak kapatabiliriz ama saçma olur. Windows 7 de bazen bununla çözülürdü çeşitli uygulamaların açılmama sorunu, o nedenle yazdım. Bunda zannetmiyorum ya...

Yapılanlar:

• IDM kaldırıldı.
  • IObit Driver Booster kaldırıldı.
  • LoL detaylı olarak kaldırıldı.
  • Daha önceden System32 içine atılan wow64log.dll silindi.
  • SSD için durum raporu alındı.
  • SFC /scannow yapılıp PC yeniden başlatıldı.
  • LoL yeniden indirildi ve C:/riotgames olarak varsayılan konumuna kuruluyor.

Bitince video atacağım.
Evet dostlar günlerce uğraşın sonucu:
Oyunu tekrar yüklediğimde Client yine açılmadı.
Windows'un oyun için geliştirilmiş olan ghost spectre sürümünü indirdim ve kurdum.
Hiçbir driver (Windows'un otomatik kurdukları hariç) kurmadan direk oyunu indirdim ve yükledim.

Vee oyunu 25 kere açıp kapadım ve yüzümde masum bir gülümsemeyle sorunum şu an için çözüldü. İlerleyen zamanlarda büyük ihtimal bu sorunu yine yaşıcam. Ama sorun şu an için çözüldü.
Tek zararlı şey KMS, çok ilginç
@enesbasar61 KMS yüklemeden de aynı sorunu yaşıyor muydunuz ?
Yani sürekli korsan kullandığım için bir problem yoktu daha da basite indirgersek dediğim gibi aynı programlar ve windows sürümü iş için kullandığım laptopumda da masaüstümde de var onlarda herhangi bir sorun yaşamazken yeni aldığım PC de 2 ay sonra yaşamam enteresan. İşin ilginci oyunu silip tekrar kurunca Client açılıyor ama kapatınca daha açılmıyor. Cevap vermesi zor bir durum.

Yani sürekli korsan kullandığım için bir problem yoktu daha da basite indirgersek dediğim gibi aynı programlar ve windows sürümü iş için kullandığım laptopumda da masaüstümde de var onlarda herhangi bir sorun yaşamazken yeni aldığım PC de 2 ay sonra yaşamam enteresan. İşin ilginci oyunu silip tekrar kurunca Client açılıyor ama kapatınca daha açılmıyor. Cevap vermesi zor bir durum.
Böyle sorunları yanlış yüklenen sürücüler dahi yapabilir. Programların aynı olması değil olay. 2 aynı bilgisayarın bile farklılıkları olabilir. Varsa Windows güncellemelerini yapın. Sınır baya dalardı bir şeylerin artık çözmesi gerek.

Böyle sorunları yanlış yüklenen sürücüler dahi yapabilir. Programların aynı olması değil olay. 2 aynı bilgisayarın bile farklılıkları olabilir. Varsa Windows güncellemelerini yapın. Sınır baya dalardı bir şeylerin artık çözmesi gerek.
5 Dakika önce bir güncelleme gelmişti onuda yaptık. Sinirden gülüyorum halime.
Revo Uninstaller ile komple kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyelim ondan önce bir sfc /scannow yapıcam kazamız mubarek ola.

Dosya Ekleri

• Adsız331.png
    Adsız331.png
    169,9 KB · Görüntüleme: 34
  • Adsız312312.png
    Adsız312312.png
    207,3 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
@enesbasar61 DEP'i kalıcı olarak kapatabiliriz ama saçma olur. Windows 7 de bazen bununla çözülürdü çeşitli uygulamaların açılmama sorunu, o nedenle yazdım. Bunda zannetmiyorum ya...

@enesbasar61 Dep'i kalıcı olarak kapatabiliriz ama saçma olur. Windows 7 de bazen bununla çözülürdü çeşitli uygulamaların açılmama sorunu, o nedenle yazdım. Bunda zannetmiyorum ya...

Yapılanlar:

• IDM kaldırıldı.
  • IObit Driver Booster kaldırıldı.
  • LoL detaylı olarak kaldırıldı.
  • Daha önceden System32 içine atılan wow64log.dll silindi.
  • SSD için durum raporu alındı.
  • SFC /scannow yapılıp PC yeniden başlatıldı.
  • LoL yeniden indirildi ve C:/riotgames olarak varsayılan konumuna kuruluyor.

Bitince video atacağım.
Evet dostlar günlerce uğraşın sonucu:
Oyunu tekrar yüklediğimde Client yine açılmadı.
Windows'un oyun için geliştirilmiş olan ghost spectre sürümünü indirdim ve kurdum.
Hiçbir driver (Windows'un otomatik kurdukları hariç) kurmadan direk oyunu indirdim ve yükledim.

Vee oyunu 25 kere açıp kapadım ve yüzümde masum bir gülümsemeyle sorunum şu an için çözüldü. İlerleyen zamanlarda büyük ihtimal bu sorunu yine yaşıcam. Ama sorun şu an için çözüldü.

Dosya Ekleri

• resim_2021-09-11_011101.png
    resim_2021-09-11_011101.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@enesbasar61 Sistemi bozanlar zaten Kırılmış uygulamalar ve IObit, CCleaner gibi yazılımlar bunları kullanmazsanız bozulacağını zannetmiyorum. Elinize sağlık.

@enesbasar61, hocam kırılmış uygulamalar ile Windows'u bozuyorsunuz bence. Kaldı ki resmi Windows dağıtımı da kullanmıyorsunuz. Bu uygulamalar sisteme o kadar zararlı ki biraz araştırın bence. Orijinal sistem kullanın, eğer ücretli bir uygulamaya ihtiyacınız var ve alamıyorsanız ücretsiz alternatiflerine bakın. Kırılmış Windows'u geçtim, basit bir kırılmış yazılım farketmeseniz bile bilgisayarınızda bir sürü sorun yapıyor. Temiz sistem, lisanslı veya ücretsiz yazılımlar. Çözüm bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı