League of Legends bronzdan çıkamıyorum

Böyle bir şampiyon yok maalesef :D Her şampiyon yeri ve zamanında doğru kullanıldığında gayet yeterli seviyede güçlü. Arkadaşlarınızla beraber iletişimli oynayarak düşük liglerden çıkmayı deneyebilirsiniz. Farm ve harita kontrolünüzü geliştirirseniz bunun farkını görürsünüz.

Tek bir şampiyonda usta olursan o şampiyon banlandığında takımına oyunu zehir edersin. Havuzunu geniş tut, şampiyon bilgisi önemli tabii ama oyun bilgisi de çok önemli.

Tek bir şampiyonda usta olursan o şampiyon banlandığında takımına oyunu zehir edersin. Havuzunu geniş tut, şampiyon bilgisi önemli tabii ama oyun bilgisi de çok önemli.
Katılıyorum, çok banlanan şampiyonları mainleme bence genelde Zed Yasuo Katarina bronz - gümüş elolarda çok banlanıyor o yüzden tek şampiyona odaklanma.

Ben Amumu "ESNEK" oynayarak 10 maçta Gümüş 2 attı. Sürekli 3 pre, 5 pre girerek oynadım. Gümüşten altın ligine seri oynatmadan attı, Altın 4'ten 2'ye direkt attı. Şuan Plat 4 60 LP'yim.

Amumu çok iyi çar. TR'de genelde herkes her zaman fight aradığı için pek SoloQ şampiyonu değil ama benim gibi 3 veya 5 pre girdiğinde, herkese nerede ne yapacağını söylersen zaten ona göre oynuyorlar.

Mesela ejder var, bot ormanın da duruyorsa bota sakin oyna ve minyonunu kule altına çek derim, onlar çekince baskın atıp ejderi alırım.

Ejder varken üst ormanda veya üst koridora baskın atmam.

Bir koridorum baskın yediyse ters koridordaki ormana gidip kamp çalar, totem atarım.

Her zaman, ama her zaman, ilk alamete ejderden daha fazla önem veririm.

Sürekli baskın atmaktansa, hızlı orman temizleyip kule altı kalan oyuncuma baskın atarım.

Biraz dikkatli bir orman oyuncusu, o ELO'da çok kalmaz. Birde Vayne oyuncusu. Ben Vayne ile lose almadan bronzdan gümüşe çıktım. Öyle saçma bir çar düşük ELO'da.

Gerçi bugün Master 150 LP adam 1/9 oynadı. Koridor hakimiyeti olmayan, minyon biçmeyi bilmeyen, SS dinlemeyen bir adam Master'a nasıl çıkmış hayret.

Birde TR'de karşı oyuncuyu ezince win alacağını sanan %99'luk bir kesim var. Bu oyun 1v1 veya 2v2 oyun değil. Sen koridorunu ezdin diye LP almıyorsun. Mesela ADC oynarken karşıyı öldürmek yerine koridoru üstüme yıkmasına izin verir, minyonu kule altında dondururum. Bu da, onları minyon almak için açılmak zorunda bırakıyor. Açılan botu da kesmek için ormancı veya orta koridorundan yardım isteyebilirsin.

Ya da midlanede karşıyı ezdiysen, karşı ormancıya ormanında baskın, topa veya bota baskın, objektiflere yardım, karşı orman kampı temizleyebilirsin.

Üst koridorda ezdiysen koridoru slow push ile 2.5 minyon dalgasını kule altına sokup bota TP atabilirsin.

Tabii düşük ELO'da bunların çok azı oluyor. Zaten yapanlar da bronzda kalmıyor.

Orman-orta veya orman-üst koridor ikilisi, oyunu %60 kazandırır.

Son düzenleme:
Abi TR serveri bildiginiz bronzdan cikmam gerek. Bana öyle bir çar lazim ki ölumsuz olacak. Yani bronzdan cikarsin yeter.
Aslında sorunun kaynağını başlıkta belirtmişsin.
Bronz liginden çıkamıyorsun. Seni bronzdan çıkartacak şey herhangi bir başka şampiyon değil, oynanışında yapacağın yenilikler ve iyileştirmeler olacaktır. Takımından şikayetçi isen rakip takımın da aşağı yukarı aynı yetenek seviyesinde olduğunu hatırlatırım.

League Of Legends kişisel performansını karşılaştırmak için harika bir istatistik sistemine sahip. Diğer servislere gerek olmadan rahatlıkla seviyendeki insanlarla arandaki benzerlikleri gözlemleyip geliştirebilirsin. Aynı zamanda farklı ligler için de istatistikleri incelemeli ve kendini geliştirmelisin.

Maalesef herhangi bir şampiyon ile "doğru şeyler" yapmadan kolayca oyun kazanamıyorsun. Rakibin hata payının düşük liglerde çok yüksek olduğunu da düşünürsek işe kendinden başlamak en kolay çözüm :)

Yeni konular

Geri
Yukarı