League of Legends güvenli mi?

Shane Gill

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle bir yazı buldum. Anlatilanlari tam da anliyamadim ama sanirim League of Legends hoş olmayan bir yazılım kullanıyor. Bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip biri var mı?
Yıllardır oynadığım oyunu silmem gerekir mi?

Göz gezdirdim, anladığım kadarıyla Valorant anti-hile sistemi oyun kapalıyken de çalışıyor, bilgisayarı açtığın andan itibaren çalışmaya başlıyormuş ama bunun LOL ile ne alakası var? LOL'de de mi aynı sistem var?

Güvenli bir oyun. Boşuna endişelenme.
Bilgisayardan ayni zamanda 2 yerin muhasebesini yapiyorum. Emin olmak istedim. Teşekkürler
Göz gezdirdim, anladığım kadarıyla Valorant anti-hile sistemi oyun kapalıyken de çalışıyor, bilgisayarı açtığın andan itibaren çalışmaya başlıyormuş ama bunun LOL ile ne alakası var? LOL'de de mi aynı sistem var?
1586863967669.png

Valorant için açıklamışlardı bunu baştan hileye olabildiğince engel olmak için böyle birşey yapacaklarını. Normalde bir sıkıntı yok fakat yazıda Riot'un da programları mükemmel yapmadığını ve oluşabilecek bir açıkta bu programı kullanarak kötü amaçlı yazılımların içeri sızması olası demiş.
Fakat LOL'de daha böyle bir hile koruması yok ayrıca LOL'de zaten düzgün hile bile yok sadece hafif görüş hileleri var ki bunları da kolaylıkla düzeltebiliyorlar yani böyle bir sisteme başvurulacağını sanmam. Şu anda Valorant yüklemediysen bir endişe duymana gerek yok ileride LOL'e de böyle bir sistem gelirse de öğrenirsin. Eğer Valorant yüklüyse dosyanın adını değiştirerek yada Riot Görevlisinin dediği gibi Anti-Hile yazılımını silerek devam edebilirsiniz (anti hileyi sildikten sonra oyuna girebilecekmisiniz bilmem).

Yazıda anlatılan şey oyunun anti-cheat programının bilgisayar üzerinde seninle aynı izinlere sahip olması ve sürekli çalışması. Oyundan çıktıktan sonra kapatsan bile sonradan tekrar açılıyormuş. Bu anti-cheat programının açığı yakalandığı anda kolayca suistimal edilebileceğini anlatıyor. "Güvenilir merak etme." gibi Riot'dan bile kesin konuşan çok bilmiş arkadaşlara aldırma sen. Elbette bir şey olma ihtimali çok düşük ama çok açık bir şey ki böyle bir ihtimal de var. Büyük şirketler ile çalışıyorsan kesinlikle oynama o bilgisayarda derim ben. Bu riskin altına girilmez yani sana tavsiyem bu. Yanlış anlama senin işine karışmak gibi olmasın ama bu sadece benim tavsiyem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı