Rehber League of Legends harici ekran kartıyla nasıl çalıştırılır?

İşletim sistemi
Windows 10

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Dünden beri başımdan geçen bu olayı bu rehberde hala yaşıyanlar için çözmek istiyorum 😊 Ben bu ayarı yapmadan önce FPS 80-90 iken eski aldığım yüksek FPS değerine geri geldim 😃 Şimdi size nasıl geçecek bu sorun bunu anlatacağım.
  1. Windows arama kısmına oyun modu yazıp tıklıyoruz, ardından sağ tarafta çıkan grafik ayarları yerine basıyoruz. Sonra göz at seçeneğine basarak oyunumuzu seçiyoruz fakat LoL önce istemciyi açıyor, sonra oyunu açtığından karışık ama ben deneyerek buldum ☺️ Riot games klasörünü bulduktan sonra League of Legends klasörünü seçip akabinde game klasörünü seçtikten sonra League of Legends oyununu buldunuz :D Oyuna basıp ekleyin. Ekledikten sonra seçeneklere basıp yüksek performans yazanı seçip kaydet seçeneğine basıyoruz.
  2. Güç ayarları yerine girip yüksek performans olanı seçiyoruz. Plan ayarlarını değiştire basıp ardından gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıklayarak, değiştirilebilir dinamik grafikleri kısmını bulup pilde ve prizde iken 'Performansı en üst düzeye getir' seçeneğini seçiyoruz uygulaya basıyoruz, ardından direkt bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.
Evet arkadaşlar, sorunum böyle düzeldi. Siz de yaparsanız LoL'de veya başka bir oyunda düzelecektir ☺️😎

Bu ayar değil mi bir oyunu harici (ya da dahili) ekran kartı ile çalıştırma?

Grafik Ayarları.png

Windows arama kısmına oyun modu yazıp tıklıyoruz
Pek çok oyuncu Windows oyun modunu tamamen devre dışı bırakıyor... Çünkü fayda sağlamaktan çok performans kaybı yaşatıyordu ki ben de fayda görmedim ve devre dışı bıraktım. Oyun modunda grafik kartı seçme ayarı mı varmış dedim, o kadar yabancıyım oyun moduna...

Bahsettiğiniz ayara gelecek olursak Windows10 için oyun modu olmadan görseldeki ayar şu şekilde yapılır: Ayarlar'a girerek "Grafik ayarları"nı aratıp buraya giriyoruz, "göz at" seçeneği ile oyunların kendi klasörlerine girip exe dosyalarını seçiyoruz, "Grafik tercihi"ni yüksek performans (harici kart) seçip kaydet diyoruz.

Bu ayar değil mi bir oyunu harici (ya da dahili) ekran kartı ile çalıştırma?

Eki Görüntüle 998299

Pek çok oyuncu Windows oyun modunu tamamen devre dışı bırakıyor... Çünkü fayda sağlamaktan çok performans kaybı yaşatıyordu ki ben de fayda görmedim ve devre dışı bıraktım. Oyun modunda grafik kartı seçme ayarı mı varmış dedim, o kadar yabancıyım oyun moduna...

Bahsettiğiniz ayara gelecek olursak Windows10 için oyun modu olmadan görseldeki ayar şu şekilde yapılır: Ayarlar'a girerek "Grafik ayarları"nı aratıp buraya giriyoruz, "göz at" seçeneği ile oyunların kendi klasörlerine girip exe dosyalarını seçiyoruz, "Grafik tercihi"ni yüksek performans (harici kart) seçip kaydet diyoruz.
Hocam oyun modu kısmına hiç bir şekilde dokunmadım ben fakat ben sadece grafik ayarları kısmına oyun modu yerinden girildiğini biliyordum.

Hocam oyun modu kısmına hiç bir şekilde dokunmadım ben fakat ben sadece grafik ayarları kısmına oyun modu yerinden girildiğini biliyordum.
Aynı ayarı yapmışız demek ki... Sizde görsel yok ve yazıda da Oyun Modu işin içine girince kafa karıştıyor.

Ayarlar'da arama kısmına "Grafik Ayarları" yazmak yeterli, oyun modunu karıştırmaya hiç gerek yok kanımca. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı