League of Legends istemci kasması

MattiasDelgado

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Hukuk
Merhaba, yaklaşık 1 hafta önce hiçbir durum yokken istemcim kasmaya sorun yaratmaya başladı. Maç aratmaya bastığımda zaman sayacı başlamıyor, başladığında ise maç bulduğunda bana bilgisi gelmiyor, maçı kabul etmediğiniz için lobiye geri dönüyorsunuz uyarısı geliyor. Eskaza maça girdiğimde ise bir problemle karşılaşmıyorum. Hextech onarım robotu, format, pingplotter testi, BurnInTest ile donanım testi, oyunu silip geri yüklemeleri yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım. Konuyla ilgili fikir ve yardımlarınıza açığım. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif olarak kullanıyordum interneti,başlıkta belirttiğim üzere testlerde yaptım bi sorun gözükmedi. Fazla hızlı değil 10mbps şu an,fakat bu hafta 100mbps'ye geçiş yapıcam inşAllah. Arka plan uygulamalarını kapattım denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Şu sorunun bebebini bilsem gerçekten rahatlayacağım.

Aktif olarak kullanıyordum interneti,başlıkta belirttiğim üzere testlerde yaptım bi sorun gözükmedi. Fazla hızlı değil 10mbps şu an,fakat bu hafta 100mbps'ye geçiş yapıcam inşAllah. Arka plan uygulamalarını kapattım denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Şu sorunun bebebini bilsem gerçekten rahatlayacağım.
Uygulamayı onar seçeneğini kullanın istemciden. Olmazsa tekrar yüklemeyi deneyin. Yeni başlayan bir sorun olduğunu söylüyorsunuz son zamanlarda 3. Parti uygulama yüklediyseniz kaldırın.(blitz gibi)

Tekrardan merhaba. Bugun riot geri dönüş yaptı ms durumun iyi ama netinde paket kaybı var gibi görüyoruz internet sağlayıcınla alakalı buyuk ıhtımal dedi. Evet bu olabilir fakat,nedense bu durum 10 15 gün önce yapılan yama,güncelleme sonrası oluştu. Kullandığım laptop çok yenı sayılmayabilir fakat masaüstü oyun kasam nerdeyse x10 daha güncel ve yüksek sürüm olmasına rağmen aynı problemi yaşıyorum. İnternet başvurusunda bulundum netspeed'e. Fiber 100 mbps için. Eğer internetim geldiğinde problem devam ediyorsa bu problem riot kaynaklı diyebilirim ve büyük ihtimal silerim oyunu :))

Arkadaşlar selam. Problemi çözdüm evet netim kaynaklıymış. Araştırıp şunu bulup yaptım ardından istemcimdeki donma kasma vesaire geçmiş. Donanım kaynaklı bi sorunu olmayıpta oyunda problem yaşayanlar denediğim çözümü yaparsa belki sonuca ulaşır diye tekrardan buraya yazmak istedim.

1.İnternet’i cmd komutları ile hızlandırın​

Başlat > Arama alanına CMD yazarak, komut satırını yönetici olarak çalıştırın. Şimdi cmd penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazarak enter’a basın.

Netsh int tcp show global
Netsh int tcp set chimney=enabled
Netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
Netsh int set global congestionprovider=ctcp

2.DNS önbelleğini sıfırlayarak interneti hızlandırın​

Birinci adımda verilen aşağıdaki yöntemi kullanarak Komut istemini yönetici ayrıcalıklarıyla açın.

Aşağıdaki komutu yazarak enter’a basın. Dns çözücü önbelleği başarıyla temizlendi uyarısını göreceksiniz.

ipconfig /flushdns

Anasayfa / İnternet / Komut istemi cmd ile internet hızlandırma

Komut istemi cmd ile internet hızlandırma​

Yazar: Serkan Çataltaş Kategori: İnternet

Bu yazımızda, Windows 7,8 ve 10 işletim sistemlerinde cmd komut istemini kullanarak internet bağlantısını hızlandırabileceğiniz 3 basit komutu paylaşacağız. İnternet kullanıcılarının çoğu, internet bağlantılarından maksimum bant genişliği alamıyor, internet bağlantılarından maksimum bant genişliği elde etmek için bazı ayarları değiştirmeleri gerekiyor. Aşağıdaki 3 komutu kullanarak, internet bağlantı hızınızı optimize edebilirsiniz.
Reklamlar
Netsh-int-tcp-1024x593.png

1.İnternet’i cmd komutları ile hızlandırın​

Başlat > Arama alanına CMD yazarak, komut satırını yönetici olarak çalıştırın. Şimdi cmd penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazarak enter’a basın.
Netsh int tcp show global
Netsh int tcp set chimney=enabled
Netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
Netsh int set global congestionprovider=ctcp

2.DNS önbelleğini sıfırlayarak interneti hızlandırın​

Birinci adımda verilen aşağıdaki yöntemi kullanarak Komut istemini yönetici ayrıcalıklarıyla açın.
Aşağıdaki komutu yazarak enter’a basın. Dns çözücü önbelleği başarıyla temizlendi uyarısını göreceksiniz.
ipconfig /flushdns
flushdns.jpg

3.Winsock ve tcp ip’i sıfırlayarak interneti hızlandırın​

Aşağıda, IP reset komutu yayımlandığında netsh tarafından oluşturulan bir günlük dosyası örneği verilmektedir. Asıl günlük dosyası, bilgisayarın yapılandırmasına bağlı olarak değişebilir.
Komut satırına aşağıdaki komutu yazarak enter’a basın.
netsh int ip reset c:\resetlog.txt

Umarım işinize yarar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı