League Of Legends oyunudaki Plat'ların Silver'lardan kötü oynamaları

486759

Hectopat
League of Legends oyunundaki eşleştirme sistemi, eğer ki sizi 2 lig atlatırsa veya belirli bir Win Rate oranına yaklaştığınızda kasıtlı olarak her oyunu trolleyen, AFK kalan vs gibi oyuncuları bilerek sizin takımınıza verdiğini şahit oldum.

Toplamda yaklaşık 14W 2L ile oynadığım hesabımda, gerçi bir oyunu mu da sistem sağ olsun 3. dakika da bağlanıp oyunu kazandığım için lose saydı. Bayağı şaka gibi. 1/2/15 oynadığım oyunu sözde AFK'dan sayıp takıma oyunu kazandırdığım için lose saydı. Neyse, buna rağmen 2L diyelim. Gold 4'ten Gold 2'ye atlamamla oyunla hiçbir alakası olmayan, böyle nasıl desem, takımımdaki 4 adamı toplasan sanki 2 adam etmiyormuş gibi durumla karşılaşmaya başladım. 12 dakikada 8 kere ölüp tam can olmasına rağmen 1 candaki adamı kesemeyip ölen mi desen, 0/2 gidip chattan küfür edip ragequit atan mı desen bilmiyorum yani... Ya gerçekten Gold-Plat arasındaki oyuncular Silver seviyesindeki oyunculardan daha kötü oynuyorlar ya da eşleştirme sistem algoritmasını bunu kasıtlı olarak hızlıca yükselmek isteyen kişilere yapıp oyundan soğutmaya çalışıyor.

Ekran görüntüsü 2021-06-21 13-20-01.png

Ekran görüntüsü 2021-06-21 14-19-18.png

Ekran görüntüsü 2021-06-21 14-27-32.png

Ekran görüntüsü 2021-06-21 14-28-01.png

Ekran görüntüsü 2021-06-21 14-28-35.png

Dostum bunu LoL oynayan herkes biliyor.
LoL'de ligin önemi yok. Riot seni oyuna bağlayacak şekilde bir düzen kurmuş. Takım da rastgele değil ona göre geliyor.
LoL oynayan çoğu kişi artık bırakmaya başladı. Bırakmasa da bu durumun farkında. LoL artık benim için çöpten başka bir şey değil.

Elo Boost yapan hesaplar geliyordur. O dediğiniz şey doğru win oranınız yüksekse bilerek toxic adamlarla eşleştiriyor bizzat şahidim. Her şey güzel gidiyorken üst üste veriyor bunları. Bakalım bunlarla da win alacak mı diye.

Biraz abartmışsın, silverlar kadar kötü değiller ama özellikle gold liginde ortalama bir plattan çok daha iyi oynayıp çeşitli sebeplerden stuck kalmış pek çok oyuncu var. Ben ilk elden de biliyorum, çok gördüm.

Platın her elosunda oynayan biri olarak plat kadar lanetli, kanser, toxic bir yer sadece ve sadece d4'te vardır. Başka da bir yerde o kadar kötüsünü bulamazsınız. Bronzlar, Silverlar çok kötüler evet ama taşıyabiliyorsunuz en azından. Plat elodaki oyuncuların çoğu maç kazanmak istemiyor. Ya da şöyle diyeyim soloq girerken ki başlıca öncelikleri arasında maç kazanmak yer almıyor.

Biraz abartmışsın, silverlar kadar kötü değiller ama özellikle gold liginde ortalama bir plattan çok daha iyi oynayıp çeşitli sebeplerden stuck kalmış pek çok oyuncu var. Ben ilk elden de biliyorum, çok gördüm.

Platın her elosunda oynayan biri olarak plat kadar lanetli, kanser, toxic bir yer sadece ve sadece d4'te vardır. Başka da bir yerde o kadar kötüsünü bulamazsınız. Bronzlar, Silverlar çok kötüler evet ama taşıyabiliyorsunuz en azından. Plat elodaki oyuncuların çoğu maç kazanmak istemiyor. Ya da şöyle diyeyim soloq girerken ki başlıca öncelikleri arasında maç kazanmak yer almıyor.
Hocam hesap silver 4 den başladı neden abartıyım? 3 oyundur hiç zorlanmadığım kadarıyla zorlanıyorum. Yanlış anlamayın rakibin iyi olmasından değil takım arkadaşlarımın kötü olmasından.

Geri
Yukarı