League of legends Rehber Yeni başlayanlar

Bilir Kişi

Hectopat
Daha fazla  
Evet, arkadaşlar lol'e yeni başlayanlar için yardım etmek istedim ve gerekli olacak ve yapmanız gereken şeyleri size yazacağım.
Öncelikle şampiyonlardan ve yer alacakları koridordan bahsedelim.
3 lane yani koridor vardır.Bazı herolar top yani üst koridor bazıları mid =orta koridor bazıları ise bot=alt koridora gider.
Koridorlarımız şu şekilde..
N5J7OY.jpg

Oyunun amacı:Rakip takımın kuleleri yıkmak ve kulelerden sonra inhibitorler geliyor onları yıkıp nexus'u kestikten sonra oyunu kazanmış oluyorsunuz.Tabi kuleleri yıkmak o kadar kolay olmayacak rakip takımı bi ezmeniz gerekecek.
Terimler:
Mid:Orta koridor=mid lane
Top:Üst koridor=Top lane
Bot:Alt koridor=Bot lane
Farm:Kestiğiniz minyon sayısı
Devamı:technopach.blogspot.com.tr: League of legends Rehber #1 Yeni başlayanlar | TechnoPachSitede arkadaşlar biraz reklam gibi olacak ama bütün serileri burada paylaşacağım.
Yardımcı olduysam ne mutlu :D.

Şampiyonların hepsi her koridora gidebilir. Şu şampiyon şu koridora gitmez diye bir şey yok. Yeni başlayanlara bunları söylemeyin lütfen. Sonra oyunda kompozisyon kurmaya çalışırken " o oraya mı gider, ben trollüyorum deyip karşı takıma destek oluyorlar. " sonra da oyundan çıkıyorlar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı