League Of Legends Rün Nedir?

.

Rünler oyuna etki eden en önemli şeydir. Ben 1 yıldır oynuyorum hiç rün girmeyle uğraşmıyorum. Verdiğim linkteki programı indirirsen o kendisi rünü giriyor.

Merhaba. Ben LOL'e yeni başladım o yüzden rün nedir, ne işe yarar, bilmiyorum. Var mıdır aydınlatabilecek bir arkadaş?
Tecnhopat'ta LoL ile ilgili bir konu açılır:
Technopat Üyeleri:

Dosya Ekleri

• EPhbLmgXUAIoxa9.jpg
    EPhbLmgXUAIoxa9.jpg
    20,7 KB · Görüntüleme: 159
Ek güç sağlıyor. Her sampiyonun rünleri aynı değildir. Eğer sampiyonunuza dogru run girerseniz, rakibinize karşı büyük bir avantaj sağlarsınız. Maca 1-0 önde başlamak gibi. Bunun icin bir uygulama var indirebilirsiniz.

Rünler oyuna etki eden en önemli şeydir. Ben 1 yıldır oynuyorum hiç rün girmeyle uğraşmıyorum. Verdiğim linkteki programı indirirsen o kendisi rünü giriyor.
Güzel uygulama fakat bazen kendi oyun tarzınıza göre rün dizmek de gerekebiliyor. Bunu oyunu tanıdıkça yapabilirsiniz.

Oyuna girmeden rün sayfasını açın ve tek tek okuyun.

Şampiyonlara verilen ek güçlendirmeler gibi düşünebilirsiniz. Oyunun başında iseniz şu an için hazır rünleri kullanıyorsunuzdur veya tüm rünler açılmamış olabilir. O yukarıdaki link 6 senelik. O sistem değişti artık.

Teknik olarak bir şampiyona istediğiniz rünü girebilirsiniz. Fakat o şampiyon için en uygun, o şampiyonu en güçlü hale getirecek, en avantajlı rün dizilimini yapmanız gerekir. Mesela tank şampiyon oynuyorsanız yeşil renkli olan sayfadan ana rünleri seçersiniz veya orta koridorda büyücü şampiyon oynuyorsanız mor renkli büyücü rünlerini seçersiniz. Zamanla her şampiyon için kullanılacak rünleri öğrenirsiniz. OP.GG Bunun gibi sitelerde ayrıntılı bilgiler olur. Şampiyonlara tıklayarak en çok girilen rünleri görebilirsiniz. Bilgi alabileceğiniz diğer siteler de mevcut.

Geri
Yukarı