League of Legends'da bronz iken daha yükseklerle eşleşiliyor

Hesabınızın MMR'ı yüksek. Bu yüzden bronz olsanız bile karşınıza altın ve platin geliyor. Eğer kazanırsanız almanız gerekenden fazla LP ve kaybederseniz az LP kaybedersiniz. Bazen 2 rank birden atlayabilirsiniz. Gerçekten oynadığın kişilerle aranda fark hissediyorsan oynadıkça (kaybede kaybede) düzelir.

Oyunda elo ve rank sistemi birbirinde bağımsız , o yüzden bunlar oyuna yeni başlayanlarda denk gelebiliyor. Oyun oynadıkça elo ve rank birbirine gitgide yaklaşır. Biraz tilt olsanızda , oynamaya devam ettikçe kendinize daha denk rakiplerle karşılaşıcak veya hakettiğiniz dereceye yükseleceksiniz.
Level in hiçbir önemi yok ki. 35 Level adamı Elmasda da görebilirsin. İster 100000 olsun ister 30 hiç fark etmez iş sende bitiyor. Ben de destek oyuncusuyum. Çok zevkli ve zordur maalesef. Sunucumuzda ki oyuncuların ahlak seviyesi biraz düşük olduğu için fazla takma, ağzı olan konusuyor. Oyunu en iyi onlar biliyor ama bronzdalar mesela :p Boşver o yüzden, sen keyif aldığın sürece hiçbir problem olmadığını düsün. Bilerek beslemediğin sürece ban falan da yemezsin. Oynaya oynaya oyunu öğrenip kısa sürede kurtulursun o cehennemden ^^
Support rolüne zor demeniz biraz yanlış bir bilgi olmuş. Teknik açıdan oyunda gelişmenin 3 koşulundan birini tamamen yok sayan bir rol, farm yapmadan oynanıyor sonuçta... Oyun bilgisi ve harita kontrolü gerek (ki diğer roller içinde gerekli) . Support main biri olarak son zamanlarda farklı roller deniyorum, en kolay rolün support olduğunu açık ara söyleyebilirim.

Son düzenleme:
Oyunda elo ve rank sistemi birbirinde bağımsız , o yüzden bunlar oyuna yeni başlayanlarda denk gelebiliyor. Oyun oynadıkça elo ve rank birbirine gitgide yaklaşır. Biraz tilt olsanızda , oynamaya devam ettikçe kendinize daha denk rakiplerle karşılaşıcak veya hakettiğiniz dereceye yükseleceksiniz.

Support rolüne zor demeniz biraz yanlış bir bilgi olmuş. Teknik açıdan oyunda gelişmenin 3 koşulundan birini tamamen yok sayan bir rol, farm yapmadan oynanıyor sonuçta... Oyun bilgisi ve harita kontrolü gerek (ki diğer roller içinde gerekli) . Support main biri olarak son zamanlarda farklı roller deniyorum, en kolay rolün support olduğunu açık ara söyleyebilirim.
Lanede sadece ADC ile oynarsan sup kolay oluyor zaten. Mesele savaşları başlatmak, mide ve soloya yardım etmek, ejderleri takip etmek gibi etkenlerle zorlaşıyor Support rolü. (Daha bir çok etken var)

Lanede sadece ADC ile oynarsan sup kolay oluyor zaten. Mesele savaşları başlatmak, mide ve soloya yardım etmek, ejderleri takip etmek gibi etkenlerle zorlaşıyor Support rolü. (Daha bir çok etken var)
Bu saydıklarınız diğer roller için de geçerli, o yüzden kıyaslama yaparken bunları göz ardı etmemiz gerek.

Bu saydıklarınız diğer roller için de geçerli, o yüzden kıyaslama yaparken bunları göz ardı etmemiz gerek.
Hayır, tam olarak değil. Uzun uzun yazabilirim ama Sup eşyalarının çoğu ADC'yi korumaya yönelik olduğu için onları da iyi kullanmak gerekiyor. Sup size kolay geliyorsa çok iyi.

Suppport zor demedim zaten. Support ile lig yükselmenin zor olduğunu bahsettim. Soloq da agresif destekler oynamıyorsanız gayet zorlanırsınız takımda ki 4 tane arkadaş ile.

Suppport zor demedim zaten. Support ile lig yükselmenin zor olduğunu bahsettim. Soloq da agresif destekler oynamıyorsanız gayet zorlanırsınız takımda ki 4 tane arkadaş ile.
Lig yükselmekle ilgili tek bir cümle bile yok bahsettiğiniz metinde ama tartışmayı daha fazla uzatarak konuyu dağıtmayacağım. Arkadaşın soruları cevaplarını buldu sonuçta.

Geri
Yukarı