LED ışık için nasıl bir adaptör alınmalı?

NuxDR

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Pianoma LED ışık takmak istedim ancak adaptörün gücü yetmedi, nasıl bir adaptör almam lazım? LED 5V güç istiyor. (Piyanonun elektrik bilgilerini fotoğraf olarak ekledim.)
Adaptör önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 20230324_193313.jpg
    20230324_193313.jpg
    59,5 KB · Görüntüleme: 28
@NuxDR Piano üzerinde USB çıkış varsa kullanılabilir. Voltaj kaynaklı sorun yaşamazsınız o noktada o zaman. Yalnız USB çıkışlar genelde 0.5A ile 1A arası akım verebilirler. LED tüketimine de bakın derim. Kurtarmayacak gibiyse piano beslemesinden ayrı bir besleme kullanın. Piano adaptörünü 12V 2A bir adaptör ile değiştirebilirsiniz. Çalışırsa ne iyi ama çalışmazsa da size bir zararı olmaz.

O zaman 16V 2A amper alsam LED'i Piyanonun üstündeki USB girişinden güç sağlasam problem olur mu?

5V ise linkteki de olur. Çeşitli akım değerlerinde var.

@NuxDR Olmaz. 12V beslemesi olan bir cihaza 16V verilmez. Gerilim önemlidir. Cihazların gerilim değerinden sapmamak gerekir. Akım ise ihtiyaca göre çekilir. Cihazın talebinden aşağıda olmadığı sürece kaç A adaptör kullandığınız önemli değil. USB çıkışı yetmiyorsa, piano adaptörünü 12V 5A yapsanız da USB çıkışı değişmez. Zayıfsa yine zayıf kalır. En iyisi LED'leri ayrı bir adaptörle beslemektir.

@NuxDR Olmaz. 12V beslemesi olan bir cihaza 16V verilmez. Gerilim önemlidir. Cihazların gerilim değerinden sapmamak gerekir. Akım ise ihtiyaca göre çekilir. Cihazın talebinden aşağıda olmadığı sürece kaç A adaptör kullandığınız önemli değil. USB çıkışı yetmiyorsa, piano adaptörünü 12V 5A yapsanız da USB çıkışı değişmez. Zayıfsa yine zayıf kalır. En iyisi LED'leri ayrı bir adaptörle beslemektir.
Tamamdır teşekkür ederim

Geri
Yukarı