LED şeridi Superbox'a bağlamak

rechtssprechung

Hectopat
USB ile güç alan bir LED şerit satın aldım. Monitörümde USB girişi yok ve ben bu LED'i monitörümün arka kısmına sarmayı düşünüyorum. Ona en yakında Superbox var. Ve arka panelinde bir adet USB çıkışı gördüm. Kullanacağım şerit LED 1 metre uzunluğunda. Bu USB paneli ile LED'i çalıştırsam Superbox'a ya da LED'e bir zararı olur mu?

Kesinlikle zarar verir. Superbox arkasında bulunan USB 2.0 A-Type soketin maksimum çıkış gücü 2.5 Watt'tır. Kullandığın şerit led 5 Watt güç çekeceğinden modemi yakabilir. En az 1 Amper telefon şarj adaptörü ile devre kurmalısın.
1 Amper bir standart mı, yani herhangi bir şarj adaptörü bu değeri karşılar mı? Yoksa özelliklerini okuyup 1 Amper olanlarından mı bulmalıyım?

Standart değil. Adaptörün arkasında yazan output değeri 1 Amper(1000mAh)'e eşit veya daha yüksek olanı bulman gerekiyor. Güncel telefonların adaptörlerinde tabii ki bu değerler çok daha yüksek ama elinde belki eskiden kalma bir telefon şarj adaptörü vardır diye söylüyorum. Ayrıca telefon şarj adaptörü kullanacağını düşünerek, telefon şarj adaptörlerinde en az 5 Volt standart olduğundan dolayı voltajını yazma gereği duymadım.

Standart değil. Adaptörün arkasında yazan output değeri 1 Amper(1000mAh)'e eşit veya daha yüksek olanı bulman gerekiyor. Güncel telefonların adaptörlerinde tabii ki bu değerler çok daha yüksek ama elinde belki eskiden kalma bir telefon şarj adaptörü vardır diye söylüyorum. Ayrıca telefon şarj adaptörü kullanacağını düşünerek, telefon şarj adaptörlerinde en az 5 Volt standart olduğundan dolayı voltajını yazma gereği duymadım.
Gerçekten alakanıza çok teşekkür ederim, modemde 5-10 dakika arası takılı durdu öyle. Sosyal'e bu yönden bayılıyorum. :D Tekrardan teşekkürler, eski bir adaptör bulup o şekilde kullanacağım. Sağlıklı günler dilerim.

LED'ler yanıyorsa sıkıntı yoktur, asla zarar vermez modeme. USB'nin vereceği akım bellidir, üstüne çıkamaz. Standart olarak USB'ler 500mA akım verir ancak bu 2.1A'ya kadar çıkabilir. Hatta Watt olarak konuşursak hızlı şarj adaptörleri ile 30W çekilebiliyor.

LED çalışıyorsa sıkıntı yok, modem arızalanmaz.
Kesinlikle zarar verir. Superbox arkasında bulunan USB 2.0 A-Type soketin maksimum çıkış gücü 2.5 Watt'tır. Kullandığın şerit led 5 Watt güç çekeceğinden modemi yakabilir. En az 1 Amper telefon şarj adaptörü ile devre kurmalısın.

10W. Harici sürücüleri çalıştırabiliyor. Kullanma kılavuzundan inceleyebilirsiniz.

Zarar vermez.

LED'ler yanıyorsa sıkıntı yoktur,

Çok amatörce ve farazi bir cümle.

USB'nin vereceği akım bellidir, üstüne çıkamaz. Standart olarak USB'ler 500mA akım verir ancak bu 2.1A'ya kadar çıkabilir.

Kendi içinde çelişiyorsun, etme. Sanırım sen USB portuna çamaşır makinesi takanlardansın.

Çok amatörce ve farazi bir cümle.

Kendi içinde çelişiyorsun, etme. Sanırım sen USB portuna çamaşır makinesi takanlardansın.

Arka plandan bihaber olduğunuz için amatör profesyonelliği amatörce yorumladınız.
Maksimum 500mA verebilen porttan maksimum 500mA, 2.1A veren porttan maksimum 2.1A akım çekebilirsiniz. Daha fazlasını çekmeye veya kısa devre etmeye çalışırsanız güç kesilecektir. Bir port zaten verebileceği gücün fazlasını veremediğinden bozulur, zararlıdır gibi antin kuntin yorumlar biz amatörlere(!) komik gelmektedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı