Çözüldü LED şerit temazsızlık yapıp yanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

beruxen

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Işıklı bir tablo sipariş verdim. 12v çıkışı olan adaptör var. Takınca çalışmıyor fakat şerit üzerindeki siyah noktalara dokununca hafif bir ışık veriyor. Merak ettiğim sorunun şeritte mi yoksa adaptörde mi olduğu. Fotoğraflarda işaretlediğim yerlere dokununca bağlı olan 3 çip ışık veriyor.

Dosya Ekleri

• 20210410_131712.jpg
    20210410_131712.jpg
    96,6 KB · Görüntüleme: 189
  • newww.jpg
    newww.jpg
    107,3 KB · Görüntüleme: 219
Çözüm
Hocam elektrikten pek anlamıyorum. Sadece sorunun şeritte mi yoksa adaptör değil mi olduğunu merak ettim.
Eğer eliniz ile dokunduğunuzda çalışıyorsa oradaki devre elemanı ile alakalı sorun var muhtemelen. Adaptörden kaynaklı bir sorun olsaydı hiç yanmazdı led. Bir de uzaktan tam olarak yardım edemeyiz, küçük ölçümler yapmanız gerekiyor. Kafam rahat olsun derseniz de iade edin.

Sorununuza yardımcı olabildiysem "çözüm" olarak raporlayabilirsiniz.
Elinizde multimetre var mı? Bir de resimden ne olduğu belli olmuyor o devre elemanlarının. Dirence benziyor. Mutlimetre ile ölçebilir misiniz?

@cengover_ekin

Hocam elektrikten pek anlamıyorum. Sadece sorunun şeritte mi yoksa adaptör değil mi olduğunu merak ettim. Yardımınız için teşekkür ederim. En iyisi iade edeyim ürünü.

Hocam elektrikten pek anlamıyorum. Sadece sorunun şeritte mi yoksa adaptör değil mi olduğunu merak ettim.
Eğer eliniz ile dokunduğunuzda çalışıyorsa oradaki devre elemanı ile alakalı sorun var muhtemelen. Adaptörden kaynaklı bir sorun olsaydı hiç yanmazdı led. Bir de uzaktan tam olarak yardım edemeyiz, küçük ölçümler yapmanız gerekiyor. Kafam rahat olsun derseniz de iade edin.

Sorununuza yardımcı olabildiysem "çözüm" olarak raporlayabilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı