Leg curl hareketinden sonra dizde ağrı

Plory

Centipat
Merhaba. Bundan 2 veya 3 hafta öncesinde leg curl yaparken sağ dizimin solunda bir ağrı başladı. Ben de takmadım fazla ağrımıyordu zaten sonra sonraki bacak gününde tekrar leg curl yaptım ve aşırı derecede ağrıdı sonra eve gittim falan, bacağımı kalçama doğru bükmeyince ağrımıyordu. Fakat bükünce az çok ağrıyordu fakat diğer tüm bacak hareketlerini yapabiliyordum. Neyse sonuç olarak 2 haftadır leg curl yapamıyorum ve hani geçmiyor geçmeyecek gibi ne olmuş olabilir? Doktora da gitmeyi düşünmüyorum çok önemli bir şey değil gibi.

Şöyle bir durum var, daha önceden bacak kaslarınızı kullanan bir spor geçmişiniz yoksa ya da bir Full body antrenmanı vs. yapmadıysanız lif ve kas ağrıları olması gayet normal ama bu kadar uzun sürer mi çok emin değilim 3 senedir spor yapıyorum, 2 hafta süren kas ağrısı görmedim şahsen gereğinden fazla ağırlık ile denediyseniz sakatlanmış olma ihtimaliniz çok yüksek, ısınma hareketleriniz doğru seçmelisiniz. Bacak ısınmanızı koşu bandı üzerinde yapıyorsanız maalesef yetmez...

Şöyle bir durum var, daha önceden bacak kaslarınızı kullanan bir spor geçmişiniz yoksa ya da bir Full body antrenmanı vs. yapmadıysanız lif ve kas ağrıları olması gayet normal ama bu kadar uzun sürer mi çok emin değilim 3 senedir spor yapıyorum, 2 hafta süren kas ağrısı görmedim şahsen gereğinden fazla ağırlık ile denediyseniz sakatlanmış olma ihtimaliniz çok yüksek, ısınma hareketleriniz doğru seçmelisiniz. Bacak ısınmanızı koşu bandı üzerinde yapıyorsanız maalesef yetmez...
Kas ağrısı değil eklem yeri ağrıyor ama yan tarafı ben de anlamadım garip bir ağrı. Isınmamı eliptik bisiklette yapıyorum.

hareketlere başlamadan önce koltuk ayarını falan boyuna göre ayarla bir de dizinin üstü çok dışarıda kalmasın aynı şey leg extension için de geçerli dizin üst kısmı dışarıda çok kalmasın yük eklemelere biniyor

Hareketlere başlamadan önce koltuk ayarını falan boyuna göre ayarla bir de dizinin üstü çok dışarıda kalmasın aynı şey leg extension için de geçerli dizin üst kısmı dışarıda çok kalmasın yük eklemelere biniyor.

Ağrı başladığı gün makinenin boy ayarı falan çok garipti elledim biraz olmayınca eskisine döndürdüm. Hareketi yapınca ayak kısmı bildiğin baldırıma doğru gidiyordu ben de terliyim zaten bir an önce bitireyim deyip zorlana zorlana yapmıştım. Bundan olabilir de her hareketi yaptığımda yük ekleme biniyor normal bir şey sanıyordum.

Tendonunuzu zedelemişsinizdir, veya eklem çevrelerinde "bursa" dediğimiz sıvı dolu paketler var, kemiğe sürtünmeyi engelleyen, onları zorlayınca "bursit" denen bir tablo olur.

Doktora gidilmeli bu kadar hareket kısıtlılığı yapıyorsa. Doğru tanı ve tedaviyi almazsanız kalıcı kuvvet ve hareket kaybı gelişebilir. Ömür boyu çekersiniz haberiniz olsun.

Birkaç gün bekleyip geçecek mi diye denemek makul olabilir ama 2 hafta çok uzun bir süre. Gidin doktora.

Ağrı başladığı gün makinenin boy ayarı falan çok garipti elledim biraz olmayınca eskisine döndürdüm. Hareketi yapınca ayak kısmı bildiğin baldırıma doğru gidiyordu ben de terliyim zaten bir an önce bitireyim deyip zorlana zorlana yapmıştım. Bundan olabilir de her hareketi yaptığımda yük ekleme biniyor normal bir şey sanıyordum.
bir de ağırlık çalışırken ilk set hafif ağırlık kullan. Kaslar alışsın

Tendonunuzu zedelemişsinizdir, veya eklem çevrelerinde "Bursa" dediğimiz sıvı dolu paketler var, kemiğe sürtünmeyi engelleyen, onları zorlayınca "bursit" denen bir tablo olur.

Doktora gidilmeli bu kadar hareket kısıtlılığı yapıyorsa. Doğru tanı ve tedaviyi almazsanız kalıcı kuvvet ve hareket kaybı gelişebilir. Ömür boyu çekersiniz haberiniz olsun.

Hocam, çok güzel yazmışsınız fakat hareket kısıtlılığı neredeyse hiç olmuyor. Bugün hiç ağrı yoktu sadece işte kalçama doğru bükünce dizimi çok az ağrıyordu ben de dedim amaaan gireyim bir şey olmaz, girmez olaydım zar zor yaptım. Ondan sonra yine hareket kısıtlılığım olmadı fakat kalçama büzünce ağrı çoğaldı o kadar. Tek sıkıntı hareketi yapınca ağrı başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı