Legacy BIOS'tan UEFI'ye Geçmek Sorun Çıkartır mı?

SiTiX

Kilopat
Daha fazla  
Şu an Windows 10 64 bit kullanmaktayım. Windows'tan sıkıldım ve kısıtlı gelmeye başladı. Daha önceden de kullandığım Ubuntu'yu yükleme kararı aldım. Ubuntu'nun da sitesinde yazdığı gibi USB belleğe yazma işlemini gerçekleştirdim. Kuruluma geçtiğim sırada diğer işletim sistemi UEFI değil gibisinden bir uyarı aldım, devam etme seçeneği vardı fakat riskli olabilir yazıyordu. Şimdi BIOS'dan Legacy Boot yerine UEFI Boot'u seçsem bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım? Windows'u UEFI şeklinde yeniden mi kurmam gerekiyor?

16145771_10206204858279367_657621373_o.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios kipinde kurulum yapıldığından EFI bölümün yok büyük ihtimal. Bu bölüm UEFI kurulumlarda oluşur. Bios kipinde kurulmuş sisteme EFI bölümü eklenir mi hiç rastlamadığım bir konu.
Fazla uğraşmadan temiz UEFI Windows 10 kurulumu ve ardından Ubuntu kurulumu tavsiye ederim.
UEFI sisteme geçtiğimden beridir Linux daha kullanmadım. Aklımdan geçen çözümler bunlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı