Legacy sistemde Parrot OS nasıl kaldırılır?

gnuginar

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Windows 7 yanına Parrot OS kurmuştum. Ama şimdi zarar gelmeden kaldırmak istiyorum. Nasıl yapılacağı ile ilgili fikriniz var mıdır?
Önemli Not: İnternetteki rehberler UEFI için oluyor genelde. Ama benim sistemim Legacy.
@runit @Kerem00

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaldırıp yerine başka dağıtım kuracaksanız kuracağınız dağıtımın kurulum aşamasında Parrot'un bölümünü silip yeni bölüm oluşturabilirsiniz.

Kaldırıp sadece Windows olsun diyorsanız kaldırdıktan sonra Windows bootloaderini tamir etmeniz gerek çünkü sisteminizin legacy olduğunu söylemişsiniz. Windows kurulum USB'si üzerinden tamir edebilirsiniz. Kurulum USB'sinden CMD'ye bootrec /fixmbr yazmanız gerek.

Kaldırıp yerine başka dağıtım kuracaksanız kuracağınız dağıtımın kurulum aşamasında Parrot'un bölümünü silip yeni bölüm oluşturabilirsiniz.

Kaldırıp sadece Windows olsun diyorsanız kaldırdıktan sonra Windows bootloaderini tamir etmeniz gerek. Windows kurulum USB'si üzerinden tamir edebilirsiniz. Kurulum USB'sinden CMD'ye bootrec /fixmbr yazmanız gerek.
Herhangi bir Windows kurulum diski olur mu? 10 şart mı?

Herhangi bir Windows kurulum diski olur mu? 10 şart mı?
Ondan tam olarak emin değilim. Aşağıdaki rehberde Windows'un içinde kurtarma diski oluşturmaya yarayan bir araç olduğu söylenmiş.

Geri
Yukarı