Legion 5 5800H vs Legion 5 Pro 11800h

idealsistemim

Centipat
Daha fazla  
Merhaba aslında ben 11800h işlemci istiyorum iş için, oyun oynama oranım % 0. Dolayısıyla ekran kartı vs önemli değil. Ekran Full HD olması ya da 2K olması da önemli değil.

5800H olanın stokları tükenmiş duruyor, 11800h olanın da bir iki tane kalmış. 5800H olanı 15.500 bandında satıyorlardı. 11800h olan ise 20.500 civarı ve yüksek gibi.

Yorumunuzu rica ederim.

İşlemciye bakacaksan 5800h iş render alt tab herşey bakımından daha iyidir fakat oyun performansına gelince i7 11800h daha iyidir.
İş için dediğim çok çekirdek gereken finansal veri programları . programın teknik tarafı intel tavsiye ediyor daha çok.

yoksa viodeo edit, render, oyun vs işim yok aslında..
ama 20 bin bandına sırf 11800h var diye cıkacaksam.. başka alternatifler olabilir mi diye düşünüyor insan..

Ana amaç oyun değilse 5800h öneririm. Ama bende de 11800h var çok iyi bir performansı var.

5800h istiyorsanız çok iyi bir seçenek .

Eğer İ7 11800h istiyorsanızda bu modeli öneririm

Ana amaç oyun değilse 5800h öneririm. Ama bende de 11800h var çok iyi bir performansı var.

5800h istiyorsanız çok iyi bir seçenek .

Eğer İ7 11800h istiyorsanızda bu modeli öneririm
11800h olursa daha iyi olacak.

açıkcası daha iyi alternatifler olabilir diye düşünüyorum. hem kasa kalitesi , ram bile 8gb . sonrasında arttırmak vs uğraşmak istemeden direk 16 gb olmalı bence. 8 gb ram mi kaldı anlamak mümkün değil satıcıları

Oğuz Kaan Bey,

Ben Free dos ürünü bile almak istemiyorum uğraşmamak için, orijinal RAM ile gelen ürünü almak isterim cunku 15/16 bin para verip 8 GB RAM'li makine almak istemiyorum. 11800h işlemci koyup sonra 8 GB RAM koymak garip. Frekansını tuttur RAM al garanti ile uğraş vs.

Bu kasa entry level bir kasa ayrıca. En azından ben öyle biliyorum.

Ama siz şunu unutuyorsunuz İşletim sistemi yüklü bir bilgisayar alırsanız bunun 1000 TL ye yakın bir meblağası Windows lisansı olacaktır zaten. Kurmak çok basit niye 1000 TL fazla veresiniz ki? Ona vereceğiniz paraya ram de ekletirsiniz daha iyi bir bilgisayarda alırsınız.

haklısınız , bilinen yerlerden almak istiyorum diyelim. o zaman da freedos satılmıyor zaten. daha iyi bir bilgisayar almak konusuna katılıyorum.

Geri
Yukarı