Legion 5 Pro vs ASUS ROG G17

Ekran 2K zaten, adamlar başlığa FHD yazmış ama 2K'lık 165Hz'lik ekran var. Ekran çok başarılı değil özellikle parlaklık oranı çok düşük Legion'a göre. 250-300 nitlik bir ekran var ama Legion'da bu oran 500 nitlere kadar çıkabiliyor.
Hocam sizin zevkinizi bilmiyorum herkesin farklıdır. Benim Matebook 300 nit ve %50'de kullanıyorum. Şarj sıkıntısı olmasa %70'te vesaire kullanırdım. Beyaz tema kullandığım için %100'de gözlerim acıyor. Elbette zevkler vesaire farklı ancak bence 500 nit bir tık abartı.
Bu arada Amazon ana sayfada 1-2 ay diyor ama ödeme ekranında 5-7 iş gününe düşüyor, bunlardan hangisi doğru olan?
Ödeme ekranıdır. %100 doğru bilgileri kesinlikle ödeme ekranı söyler.
ASUS'un sıkıntılarından biri fiyatı 21.500'den 25.000'lere çıktı.
Baya bi' artmış.
MUX yok, ekran Legion'a göre kötü.
Ekran önemli ancak ROG'un ekranı 2K 165Hz ise pişman etmez gibi. MUX dediğiniz çoğaltıcı mıdır nedir?

Düzenleme: Eğer biri 16K biri 25K'sa gerçekten değmez aradaki farka.

En başından beri Legion'ın MUX'ı olduğu için övüyorduk ama soğutması başarılı olmayan bir laptopa da o kadar para vermem. Şunu düşünüyorum, laptop zaten 2K 165Hz'lik ekrana sahip ve genellikle MUX'ın olmamasına rağmen 165 FPS'nin üstünde değerler verecek. Bunun 300 olmasının pek bir avantajı yok. En kötü bir monitör alır ona takarım MUX performansı elde etmiş olurum :).

@Yiğit KAMURAY MUX'ın tanımını @Dark Lord of the Sith hocam çok güzel açıklıyor. Topu ona atmak istiyorum :D.

@Yiğit KAMURAY MUX'ın tanımını @Dark Lord of the Sith hocam çok güzel açıklıyor. Topu ona atmak istiyorum :D.
Daha önceden yazdığım bir yazıyı buraya atayım o halde.

dGPU: Harici ekran kartı(RTX 2060 vs.)
iGPU: Dahili ekran kartı, işlemcinin içinde olan.
mux-1.png

Bu MUX'un nasıl görev sağladığını gösteren bir resim. MUXless olana baktığımız zaman dGPU'dan gelen görüntü işlemcinin içindeki ekran kartından geçerek panele yansıyor. Yani sadece dGPU üzerinden görüntü almak mümkün olmuyor. iGPU'dan geliyor görüntü. Bu performans düşüklüğüne yol açıyor. Ancak MUXed olana baktığımız zaman sadece dGPU üzerinden görüntü alma şansımız var. iGPU hiç olaya girmiyor, sadece dGPU üzerinden alıyoruz görüntüyü. Bu performans artışına yol açıyor.

MUXless olanlarda dGPU kullanılsa da tam potansiyeli ortaya çıkamıyor. Ancak MUXed olduğunda tam potansiyelli bir şekilde kullanıyoruz ekran kartını.

Lenovo daha mantıklı o halde fiyatı 9K kadar daha da ucuzmuş. Teşekkürler @Dark Lord of the Sith.
Hocam elim sipariş verin üstünde :D. Bana sadece soğutmasının yeterli olduğunu gösteren bir inceleme veya kanıt lazım. Kararımı verdim yoksa.

Aklım en başından beri ROG'daydı ama fiyat artınca yapacak bir şey yok dedim ve Legion'a kaydım. Genel olarak baktığımızda Legion daha başarılı bir laptop ama ASUS'ta gayet iyi.

Hocam elim sipariş verin üstünde :D. Bana sadece soğutmasının yeterli olduğunu gösteren bir inceleme veya kanıt lazım. Kararımı verdim yoksa.

Aklım en başından beri ROG'daydı ama fiyat artınca yapacak bir şey yok dedim ve Legion'a kaydım. Genel olarak baktığımızda Legion daha başarılı bir laptop ama ASUS'ta gayet iyi.
Soğutma iyi olduğunu kanıtlayın şu adama! :D

Böyle bir para verip kötü soğutma almak kimse istemez. Umarım kanıt bulabilirsiniz.

Arkadaşlar soğutma ne kadar kötü? Olayı kaçırdım da anlamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu dereceler cidden çok iyi, eğer böyleyse yapıştırıyorum :D.

Bu dereceler cidden çok iyi, eğer böyleyse yapıştırıyorum :D.
Hocam 3070'i soğumak kolay değil hatta benim alacağım 3060 olan model mantıken daha soğuk çalışması gerekiyor. Bir de ben evdeyken MUX ile harici monitörlü kullanmayı düşünüyorum. Bu yüzden laptopun altına biraz havaya kaldıracak stant yapacağım.

Hocam 3070'i soğumak kolay değil hatta benim alacağım 3060 olan model mantıken daha soğuk çalışması gerekiyor. Bir de ben evdeyken MUX ile harici monitörlü kullanmayı düşünüyorum. Bu yüzden laptopun altına biraz havaya kaldıracak stant yapacağım.
Peki ya siz ne diyorsunuz Amazon'dan alayım mı?

Geri
Yukarı