Legion 5 Pro vs ASUS ROG G17

Şu an Türkiye'de hangisi daha ucuz olursa direkt onu sipariş edip geçeceğim. ASUS'ta MUX'ın olmaması beni çok etkilemeyecek ama yine de insan emin olamıyor.

Bu laptop çok garip geldi, 1080p çözünürlüğünde R7 5800h 3080'i besleyebilir mi? Beslerse cidden tercih edilebilecek güzel bir laptop. Tek sıkıntısı 15.6" ekranı olması ona da alışılır gibi.
Besler hocam.

Hocam besler ama istenilen FPS ve performansı veremez AAA oyunlarda her ayar (RTX filan hepsi dahil) en yüksekte olursa ancak o zaman besler tam anlamıyla. Yoksa MUX olmadığı için istenilen FPS'i vermez hocam.

Hissedilir bir darboğaz olur mu acaba? Keşke düzgün bir video olsa ama adam gibi hiçbir video yok.
Birkaç video var bilgisayara geçip atıyım hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
-Bu videoda PUBG'de 180 civarını rahat görebilecekken makine darboğaza uğramakta ve 130 kare civarı vermekte. Biz 2k ekrana sahip olsaydık 150 FPS'leri 2k çözünürlükte görebilirdik.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
-Dakika 18 civarında Doom'da darboğaz oluşmakta %20
- Bu videoda RTX 3070'i 1600p/1440p/1200p/1080p'de test etmişler. 1200p'de çoğu oyunda 1080p ile aynı bazı oyunlarda daha fazla performans göstermiş. Dediğiniz model RTX 3080 olduğu için yukarıdaki değerler maalesef daha kötü olacaktır.
Ve şunu ekleyeyim FHD'de RTX 3060 MAX-P=RTX 3080 MAX-P. @Ek01000
Biraz önce atıyım dedim daha çok video var ilerleyen zamanlarda eklerim şuan pek müsait değilim :D
Ekleme: Technopat'ın videosunda GTA'da değerleri unutmuşum bayağı kötü.

Son düzenleme:
@T129Atak elinize sağlık hocam, şimdi daha net anladım. Newegg'ten onu almaktan vazgeçtim çünkü R9 ile bu kadar darboğaz yapan R7 ile kim bilir nasıl darboğaz yapar.

Şaka bir yana alınacak laptop kalmadı :D. Legion'lar Türkiye'ye gelmezse, ROG'un da fiyatı düşmezse hiçbir şey alamıyorum.

Sizce Aorus'lar nasıl? Haklarında çok iyi şeyler duymadım ama yine de sorayım dedim.

@T129Atak elinize sağlık hocam, şimdi daha net anladım. Newegg'ten onu almaktan vazgeçtim çünkü R9 ile bu kadar darboğaz yapan R7 ile kim bilir nasıl darboğaz yapar.

Şaka bir yana alınacak laptop kalmadı :D. Legion'lar Türkiye'ye gelmezse, ROG'un da fiyatı düşmezse hiçbir şey alamıyorum.

Sizce Aorus'lar nasıl? Haklarında çok iyi şeyler duymadım ama yine de sorayım dedim.
Max-Q olması lazım hocam, almazdım ben.

Soğutması Intel için mükemmel denebilir fakat aynı durum FHD. RTX 3080'e göre daha az darboğaz yapar ama yine yüksek kalır bu oran. Ayrıca attığınız model 15G bunun P olanı daha güçlü Max-P olan modeli.
Bu model daha iyi Max-P fakat FHD duyunca artık uzak duruyorum o modelden :D
Max-P olanın incelemesi ve DA burada darboğaz olayına değinmiş.

Ben en iyisi hiç zorlamayayım. Çok da içime sinmedi zaten :D.

Hazır acelemde yok iken ROG'un fiyatlarını düşmesini bekleyeyim, belki bu sırada Legion'larda ülkeye girer veya incelemelerin sayısı artar. Ona göre tekrar bu konuyu canlandırırız. Şu an için yapılacak pek bir şey kalmadı. Legion'ı alsam 2 ay diyorlar, ROG desek 25 bin lira, MSI'lar desek stoklarda yoklar falan derken alınacak hiçbir şey kalmıyor zaten.

Şu ana kadar önerilerinden dolayı herkese çok teşekkürler. Yine olası bir güncellemede görüşmek dileğiyle :).

Vay arkadaş, adamın 20K bütçesi var. Alacak doğru düzgün şey bulunmuyor. Umarım bu günler de geçer...
Yurt dışında daha ucuza gelen Gigabyte modeller vardı da hangileri olduğunu hatırlamıyorum. Global garantisi varsa farklı bir modeli bulunabilir belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı