Legion 5 Pro Wi-Fi düşmesi

divinehand

Decapat
Daha fazla  
Son gelen Teknosa Intel işlemcisi, Intel Wi-Fi kartlı ürünü kullanmaktayım. Günde 10'dan fazla kez Wi-Fi kopuyor. Networkten kopmuyor. İnternet kesiliyor. Yani modeme bağlı ama net yok. Sorun modemde değil çünkü telefon nete giriyor. Windows'ta sorun giderme yaptığımda problem çözülüyor. Ama bir zaman sonra gene kesiliyor. Nette yerli yabancı her haltı denedim. Çare bulamadım. Windows 11 diye mi yapıyor diye reset attım. Sistem üzerinden makine gene Windows 11 yükledi sıfırdan. İlk geldiğinde Windows 10 yüklemişti. Öneriniz var mı? Yoksa sevmeye sevmeye servise göndereceğim.

Dosya Ekleri

• 20211025_145640.jpg
    20211025_145640.jpg
    175,9 KB · Görüntüleme: 39
Wi-Fi karti sorunlu muhtemelen. Legion 5'lerde Wi-Fi karti ile ilgili boyle bir sorun vardi diye biliyorum fakat yine de arastirmak lazim. Complete Internet Repair programini deneyebilirsiniz.

Başka bir cihaz kullanıyorum ama dün Windows 11'de ben de aynı sorunu yaşadım. Windows 10 döndüm hiç bir sorun yok.

Win 10 a nasıl dönicem. En son reset attım sıfırdan yükleme yaptı 11 yükledi. 10 değil. İsodan yüklesem makinadaki lisansı görür mü. Bende key yok.
Başka bir cihaz kullanıyorum ama dün Windows 11'de ben de aynı sorunu yaşadım. Windows 10 döndüm hiç bir sorun yok.

Son düzenleme:
Win 10 a nasıl dönicem. En son reset attım sıfırdan yükleme yaptı 11 yükledi. 10 değil. İsodan yüklesem makinadaki lisansı görür mü. Bende key yok.
Eski keyi görür mü bilmiyorum ama Windows 10 ISO dosyasını indirip Rufus programıyla USB'ye yazırıp 10'a dönebilirsin.

Başka bir cihaz kullanıyorum ama dün Windows 11'de ben de aynı sorunu yaşadım. Windows 10 döndüm hiçbir sorun yok.

Aynısını yaptım gene düştü. Servise göndereceğim araya tatil girdi. Norveçiz ya her gün tatil.
Merhaba gene,
Aleti tam servise göndericektim ki yapmadım bişi yapıp modemi değiştirdim. İki gündür wifi drop olmuyor. Modemi düşünmedim çünkü diğer cihazlardan ayno modemle bağlantı sorunu yaşamıyordu dolayısıyla şüphelenmemiştim. Modemi değiştirdim ve sorun şimdilik görünmüyor. Buraya yazmak istedim çünkü aynı durumda olupta mesela tek cihaz nete girmiyor diğer cihazlar nete giriyor öleyse modemde sorun yoktur demek için artık sebeb yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı